Zodpovídáme dotazy okolo nového Edge od Microsoftu (5)

Software |

Webový prohlížeč od Microsoftu, postavený okolo jádra Chromium, oficiálně dorazil, což s sebou nutně přineslo i otázky uživatelů, kteří možná netuší, co to pro ně znamená. Přinášíme odpovědi na ty nejčastější.

Zodpovídáme dotazy okolo nového Edge od Microsoftu (5)Předchozí díl

Fungují na Edge doplňky pro Chrome?

Ano.

Edge má svůj vlastní „obchod“ s doplňky, k němuž se dostanete tak, že zvolíte položku „Rozšíření“ z menu na pravé straně adresního řádku (ty tři horizontálně řazené tečky), ale nainstalovat si můžete i ty z Chrome Web Store. Zde je celý proces identický jako u samotného Chromu, ačkoliv uživatelé musejí jednorázově povolit prohlížeči Edge, aby mohl instalovat rozšíření z externích zdrojů.

Neodešly náhodou sedmičky do důchodu? Bude Microsoft skutečně podporovat Edge na tomto jím odepsaném OS?

Ano, ale netušíme, jak dlouho. „I nadále budeme podporovat uživatele Windows 7 novým Microsoft Edge,“ napsal mluvčí Microsoftu v e-mailové odpovědi na otázku, zda společnost podporu skutečně zachová.

Google již slíbil, že Chrome pro Windows 7 bude dostávat záplaty minimálně do 15. července 2021. Microsoft by byl bláhový, kdyby s touto podporou skončil ještě před Googlem, takže toto datum považujte za nejbližší možný termín ukončení aktualizací z jeho strany.

Dalším možným datem konce podpory by mohl být 10. leden 2023, konec tzv. Extended Security Updates (ESU), programu určeného pro podnikové uživatele Windows 7. A protože ti za ESU platí, bude Microsoft dodávat záplaty pro Edge kryté tímto programem. A protože už záplaty stejně musí vyvíjet pro ESU, proč se o ně nepodělit i s ostatními uživateli prohlížeče na Windows 7?

PokračováníÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře