Windows Search 4.0 byl právě uvolněn Microsoftem

Software | 05.06.08

Microsoft uvolnil ke stažení službu pro okamžité vyhledávání Windows Search 4.0 (RTW). Uživatelé tak nyní do rukou dostávají nástroj pro pokročilé vyhledávání v souborech uložených v počítači.

Microsoft uvolnil ke stažení službu pro okamžité vyhledávání Windows Search 4.0 (RTW). Uživatelé tak nyní do rukou dostávají nástroj pro rychlé, bezpečné a pokročilé vyhledávání v souborech uložených v počítači, jako jsou dokumenty, e-mailové zprávy, fotografie apod. Firemní zákazníci a IT manažeři zase získávají nástroj, který jim umožní zvýšit efektivitu při prohledávání dat v rámci firemní sítě, nastavit oprávnění uživatelům podle jejich pracovního zařazení a celkově tak přispět k větší efektivitě společnosti. Windows Search 4.0 je od dnešního dne k dispozici ke stažení prostřednictvím Microsoft Download Centra.


Windows Search 4.0 je určen pro systémy Windows Vista SP1, Windows XP SP2, Windows Server 2003 SP2, Windows Server 2008 a Windows Home Server. Kromě výše zmíněných vyhledávacích funkcí přináší v pořadí již čtvrtá verze Windows Search tato vylepšení:

· Vylepšení výkonu a spolehlivosti.
· Vyhledávání v souborech šifrovaných prostřednictvím EFS.
· Rozšířené skupinové politiky, zahrnující politiky pro lokálního uživatele.
· Vylepšení výkonu on-line indexování poštovních schránek a lepší výsledky vyhledávání s minimálním dopadem na zatížení Exchange Serveru.
· Podpora vyhledávání napříč poštovními schránkami s delegovanými přístupovými právy.
· Využití indexu na vzdáleném počítači ve všech podporovaných systémech Windows, podpora přesměrování uživatelského profilu a dotazů mezi počítači.

Windows Search 4.0 si můžete stáhnout na této adrese:
· http://download.microsoft.com

· Česká verze pro 32bitový systém Windows Vista SP1: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=BC28ED7F-C51B-49CD-B505-95B91B453284&displaylang=cs

· Česká verze pro systém Windows XP SP2/SP3: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=cs&FamilyID=55c18cb3-c916-4298-aba3-5b98904f7cda


Během následujících měsíců bude Windows Search 4.0 k dispozici rovněž prostřednictvím služby Windows Update, a to jako volitelná aktualizace pro systém Windows XP a jako doporučená aktualizace pro systém Windows Vista SP1.

Podrobnější informace o nástroji Windows Search 4.0 naleznete na stránce: http://www.microsoft.com/windows/products/winfamily/desktopsearch/choose/windowssearch4.mspx (anglicky).

- - Adam Šoltys


Komentáře