Windows 8 - Jak překonat prvních 30 minut a nezešílet - 1.díl

Software |

Podlehli jste také pokušení vyzkoušet si práci se zbrusu novým “dlaždicovým” systémem Windows 8? Pro první seznámení jistě oceníte jednoduchého průvodce, který vám ušetří několik hrstek vytrhaných vlasů.

Windows 8 - Jak překonat prvních 30 minut a nezešílet - 1.díl
Následující díl >>

 

Čerstvě dopečený operační systém Windows 8 se postupně začíná servírovat ve velkém. Příkladem budiž letošní ročník prestižního veletrhu CES, kde se to především mobilními zařízeními běžícími na Windows 8 jen hemžilo. Z pohledu koncového uživatele přináší nová verze systému především zcela přepracované uživatelské rozhraní stejně tak jako systém nákupu aplikací nebo integraci (online) účtu u společnosti Microsoft.

win8_start_screen

Na našem webu jste si mohli přečíst již několik seriálů věnujících se například užitečným trikům, alternativám k základním aplikacím, systému Storage Space nebo dotykovým gestům. Ty však staví na předpokladu alespoň částečné uživatelské zkušenosti s prací v novém uživatelském rozhraní. Tentokrát se však na Windows 8 podívejme od píky. Pokud jste tedy právě nasadili čerstvou instalaci systému Windows 8, je seriál určen právě vám.

win8_miny

Z návrhu uživatelského prostředí lze jasně vycítit snahu designérů o optimalizaci ovládacích prvků pro využití na dotykových displejích. Proto se mohou zpočátku jevit některé ve skutečnosti jednoduché úkony jako neintuivní a obtížně dosažitelné. Začátek je holt tuhý, ale zvyknete si. V našem seriálu se zaměříme na základní orientaci v rozhraní Metro (Windows UI), vysvětlíme si způsob práce s novým typem aplikací včetně možností jejich přizpůsobení či zobrazení, posvítíme si na účet u společnosti Microsoft a shrneme další užitečné informace, jež vám při prvním seznamování se s operačním systémem přijdou vhod.
win95_start_menu
V následujícím díle se vrhneme na úvodní obrazovku nahrazující klasickou nabídku Start (na niiž jsme zvyklí již od Windows 95), pětici základních ovládacích tlačítek a manipulaci s apliakcemi Windows 8.Úvodní foto: © Suprijono Suharjoto - Fotolia.com

Komentáře