Windows 7 pravděpodobně již v roce 2009

Software | 07.04.08

Windows Vista se možná zařadí po bok odpadlíka Windows Millennium Edition, který byl nahrazen oblíbeným OS Windows XP již po roce používání. Důvodem je snaha Microsoftu minimalizovat ztráty spojené s neúspěchem Windows Vista.





Bill Gates uvedl, že nástupce Visty by mohl na trh přijít již během příštího roku, tedy o rok dříve, než se původně očekávalo. Vypuštění další verze Windows bylo plánováno nejdříve po třech letech provozu Windows Vista, který se začal plně distribuovat v lednu 2007. Důvodem je snaha Microsoftu minimalizovat ztráty spojené s neúspěchem Windows Vista. Ten byl přijat zákazníky velmi vlažně a zdaleka nesplnil očekávání Microsoftu. Dosud prodaných 100 miliónů kopií směřovalo především do domácností k osobnímu používání.




Největší zdroj zisku Microsoftu, velké společnosti, Windows Vista nechtějí a prozatím zůstávají u XP, které jsou daleko méně hardwarově náročné a nenutí tak firmy investovat do nákladné obměny počítačového vybavení. Předpokládá se tak, že by někteří velcí zákazníci Microsoftu mohli prostě přeskočit jedno vývojové stádium Vista a přejít rovnou na Windows 7. Windows Vista by se pak stala (stejně jako kdysi Millennium Edition) pouze bezvýznamnou minelou v historii operačních systémů od Microsoftu.

- - Adam Šoltys














Komentáře