Vypořádejte se s neuklizenou plochou pomocí těchto tipů - 1.díl

Software |

Tento článek obsahuje tipy pro všechny, kteří se nemohou vzdát ukládání souborů na pracovní plochu.

Vypořádejte se s neuklizenou plochou pomocí těchto tipů - 1.díl
Udržení pořádku na pracovní ploše není právě snadný úkol. Vždyť ukládání na pracovní plochu je tak snadné! Pracovní plocha je velmi oblíbeným místem pro rychlé uložení souborů stažených z Internetu, popřípadě souborů, které chceme mít hned po ruce. To platí samozřejmě zvláště pro uklizenou pracovní plochu. Časem se však pracovní plocha postupně zaplní nejrůznějšími soubory a stane se nepřehlednou, tedy pravým opakem toho, po čem jsme na začátku toužili.

Pojďte se podívat na tři tipy, které vám pomohou vypořádat se s nepořádkem na pracovní ploše.

Ukrytí ikon

Tato rada připomíná již léty prověřenou strategii úklidu – jednoduše všechny věci na pracovní ploše shrnete do šuplíku. Nepořádek tak sice zmizí z pracovní plochy, ale vlastně se pouze přesune do šuplíku, kde je ukryt.

Standardní místní nabídka pracovní plochy

Přesuňte se na pracovní plochu a tam klepněte pravým tlačítkem myši na pracovní ploše na prázdné místo. Z místní nabídky, která se vzápětí zobrazí, vyberte položku Zobrazit > Zobrazit ikony na ploše. Povšimněte si, že tato volba má před svým názvem zobrazeno zatržítko, které při dalším výběru stejné položky opět zmizí. V tuto chvíli vše z pracovní plochy zmizí, a to včetně ikony Koš – nicméně ikony ve skutečnosti nezmizely, ale pouze se skryly. Jakmile za chvíli vyzkoušíte stejnou volbu znovu, dojde k umístění zatržítka a k opětnému zobrazení všech ikon na pracovní ploše.

Tuto možnost s výhodou využijete, pokud si budete chtít vytvořit snímek obrazovky nebo se jen na několik minut zbavit všech nadbytečných položek na pracovní ploše.

 

PokračováníÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře