Víte, že ve Windows 8.1 je ukryta tajná nabídka Start? - 2.díl

Software |

Tato nabídka Start sice není tou, kterou znáte ze starších verzí Windows, ale je jí velmi podobná. V tomto článku vám prozradíme, jak ji zobrazíte.

Víte, že ve Windows 8.1 je ukryta tajná nabídka Start? - 2.díl
Předcházející díl

 

Ano, skutečně je to tak. Do Hlavního panelu ve Windows 8.1 si můžete skutečně přidat nabídku Start, resp. nabídku, která se jí velmi podobá, a to aniž byste museli instalovat nějaký program třetí strany. Tato nabídka Start je totiž standardní součástí operačního systému Windows.

Úprava nabídky Start

V pravé části Hlavního panelu se hned nalevo od oznamovací oblasti zobrazí nový panel nástrojů s názvem Programy. Nabídku Start pak zobrazíte klepnutím na úzký proužek se dvojitou šipkou.

Přímo v nabídce uvidíte několik programů, přičemž zbytek programů pro rozhraní klasické pracovní plochy se bude vyskytovat v různých podsložkách. Tyto podsložky jsou podsložkami uvnitř složky Programy (a programy jsou zde zástupci jednotlivých programů). Pokud chcete vytvořit další podsložku, pak klepněte pravým tlačítkem na panel nástrojů Programy a z místní nabídky vyberte položku Otevřít složku. Poté vytvořte novou složku.

Nabídka Start ve Windows 8.1

Potřebujete-li provádět v nabídce Start nějaké další úpravy, nemusíte vytvářet složku. Uspořádání položek se dá měnit i přetahováním jednotlivých položek nahoru a dolů, popřípadě je možné jednotlivé položky přetahovat z jednotlivých podsložek do jiných.

Obvykle budete chtít mít své oblíbené programy v hlavní části nabídky Start a nikoliv v podsložkách. V hlavní nabídce se standardně nachází tři aplikace pro Modern UI, a to i přesto, že je odtud nemůžete spustit. Nabízí se jednoduché řešení – tyto tři zástupce jednoduše odstraníme. Nicméně to nedoporučujeme, protože by to mohlo způsobit potíže s celým operačním systémem Windows. Namísto toho vytvořte třeba podsložku s názvem Ignorovat a zmiňované tři zástupce do této složky přetáhněte.

Přetažení položek v nabídce Start ve Windows 8.1Úvodní foto: PCWorld.com

Komentáře