Velký test bezplatných firewallů - 1. díl

Software | 21.05.08

Přinášíme vám srovnávací test bezplatně dostupných firewallů. Dozvíte se zajímavosti o silných i slabých stránkách každého z produktů a podíváme se i na různé typy útoků proti firewallu.

V dnešní době používá čím dál tím více lidí internet k nejrůznějším rizikovým operacím, jako je internetové bankovnictví nebo nákupy v internetových obchodech. Počítače také skrývají nejrůznější osobní a citlivá data, emaily, firemní dokumenty, někdy dokonce hesla nebo pin kódy k platebním kartám. Nezabezpečený počítač je pro odborníka truhla pokladů, na které chybí zámek a jež pokud se mu naskytne sebemenší příležitost, bez milosti vyloupí. Jak se však těmto útokům bránit? V nejlepším případě kvalitním antivirovým a antispywarovým programem, firewallem a dodržováním pravidel bezpečného používání internetu.

A právě kvůli ochraně vašich citlivých dat vám přinášíme velký test firewallů, za které nebudete muset zaplatit ani korunu. Všechny mají jednu společnou a zároveň velice příjemnou vlastnost - jsou zdarma. Náš test je rozdělen do dvou základních částí. V první se budeme věnovat samotným firewallům, ve druhé fázi se podíváme na některé rozšířené metody útoků. Všechny testy byli realizovány s ohledem na to, že ne každý je počítačový odborník, který dobře rozumí zabezpečení sítí. Snažili jsme se výběr firewallu ulehčit i uživatelům, kteří nemají problematiku IT ve svém popisu práce. Bohužel, firewally jsou velmi citlivé na správné nastavení, přesto však věříme, že volbou námi doporučovaného firewallu neudělá nováček špatný krok. Pojďme se tedy detailně podívat, co nám jednotlivé firewally nabízejí.Komentáře