TIP: Zbavte se běžných potíží s IE9 - 1. díl

Software |

Nezobrazují se vám v Internet Exploreru 9 korektně webové stránky nebo se vám na webu nedaří přehrát video? Poradíme vám.

TIP: Zbavte se běžných potíží s IE9 - 1. díl
1) Prohlížeč se dlouho načítá

Tento problém ve většině případů vyřešíte tak, že zakážete některé doplňky, které se v rámci prohlížeče spouštějí. Mohou totiž mít velký vliv na jeho výkon. Klikněte v pravém horním rohu prohlížeče na ikonku Nástroje a zvolte možnost Spravovat doplňky.

2) Prohlížeč nenačítá některé stránky

Internet Explorer 9 je stále ještě novým prohlížečem, takže jej některé webové stránky nemusejí podporovat. Nejlepším řešením je zobrazovat tyto stránky v módu kompatibility. Na své klávesnici zmáčkněte Alt, klikněte na Nástroje > Nastavení kompatibilního zobrazení > Kontrola > Zobrazit všechny webové stránky v režimu kompatibility. Pokud se vaše oblíbená stránka stále odmítá načíst, vypněte filtrování ActiveX nebo Ochranu před sledováním.

3) Stránka se nezobrazuje ani v módu kompatibility

Je možné, že vaše oblíbená stránka byla navržena tak, aby se správně zobrazovala v mnohem starších verzích Internet Exploreru. Pokud podržíte klávesu Alt a budete mačkat čísla 5, 6, 7 a 8, prohlížeč vám umožní vybrat si starší verzi IE, ve které se web načte.

4) Nejde zobrazit video a přistupovat k webovým aplikacím

  • Pokud se vám v IE9 nezobrazuje video ze stránek jako je YouTube, musíte aktualizovat svůj Flash player od Adobe. Stáhnout si jej můžete zde.
  • Jestliže používáte 64bitovou verzi Windows, ujistěte se, že máte paradoxně 32bitovou verzi Internet Exploreru 9, jelikož 64bitová verze IE9 Flash zatím oficiálně nepodporuje.
  • Aktualizujte si JAVU.

 

Úvodní foto: © rgbspace - Fotolia.com


Komentáře