TIP: Zabezpečte svůj smartphone s OS Android

Software |

Ačkoliv si to málokdo uvědomuje, mobilní telefony obsahují velké množství citlivých údajů svých uživatelů. Podívejte se, jak svůj smartphone řádně zabezpečit.

TIP: Zabezpečte svůj smartphone s OS Android
Akumulace citlivých dat obecně činí smartphony lákavými terči pro potenciální útočníky. Například zařízení běžící na OS Android se současně potýkají s napadeními trojskými koni a dalšími typy malwaru a to je podle expertů škodlivý software pro tuto platformu stále teprve v plenkách. Uživatelé své smartphony navíc většinou nepovažují za zařízení adekvátní počítačům (což v dnešní době smartphony jsou) a tudíž necítí potřebu mobilní telefon patřičně zabezpečit.

 

Pakliže vlastníte smartphone s operačním systémem Android a stále jste si nenainstalovali žádnou bezpečnostní aplikaci, měli byste tak co nejdříve učinit. Velké množství antivirového softwaru je navíc zdarma. V prvním kroku si z Android marketu stáhněte některý antivirový program, jenž kromě skenování systému může nabídnout například vzdálené smazání dat (hodí se při krádeži telefonu), GPS lokalizaci či blokování SMS spamu.

 

Z bezplatných aplikací doporučujeme Lookout Mobile Security. Program umí v systému vyhledat vyhledat malware, automaticky skenovat nově instalované aplikace nebo zálohovat vaše kontakty a fotografie na cloudové úložiště. Při instalaci vás program požádá o tvorbu vlastního účtu, který můžete spravovat prostřednictvím webových stránek www.mylookout.com.

 

Po přihlášení můžete na webové stránce přepínat mezi záložkami Dashboard (zobrazuje aktuální stav ochrany) Security, Backup (umožňuje zálohovat a obnovit data), Missing Device (lokace ztraceného zařízení) a Settings (nastavení profilu). V bezplatně verzi program nabídne dálkového spuštění zvukové sirény (jež lze bohužel na telefonu ihned vypnout) a geografickou lokaci telefonu, která je při použití GPS modulu opravdu přesná. Pro aktivaci obou služeb je nicméně bohužel nutné, aby byl telefon připojen k internetu.

lookout

Z dalších bezpečnostních aplikací můžeme doporučit Symantec Norton Mobile Security, AVG Antivirus Pro nebo McAfee WaveSecure.

 

Úvodní foto - ©Maksym Dykha - Fotolia.comÚvodní foto: © Maksym Dykha - Fotolia.com

Komentáře