TIP: Chraňte své děti před hrozbami online světa

Software |

Obzvláště děti se na internetu mohou snadno nachytat na závadný obsah. Dnes vám poradíme, jakými nástroji můžete pohyb svých ratolestí u počítače korigovat.

TIP: Chraňte své děti před hrozbami online světa
Poměrně kvalitní rodičovská kontrola se ve Windows objevila až s příchodem Windows Vista. Umožňuje mimo jiné nastavit, v jakou denní dobu může jít dítě na počítač a jaké hry na něm může hrát. Nastavit lze také úroveň ochrany online a přizpůsobit si ji specifikováním typů stránek, které mají být blokovány. Windows 7 již webovou kontrolu nenabídnou, lze si však stáhnout bezplatný program Windows Live Zabezpečení rodiny (verze pro Windows Vista / 7, pokud používáte Windows XP, stahujte zde), který požadovanou funkci přidá.

Zajímavým balíkem, který slouží k ochraně dětí u počítače, je také Norton Online Family. Tento komplexní program rodičům umožní monitorovat, na jaká videa se děti dívají, sledovat a blokovat weby (včetně sociálních sítí), monitorovat vyhledávání a další aktivity. Výhodou aplikace je, že šetří čas rodičů automatickým rozesíláním podrobných zpráv o aktivitách dítěte na jejich e-maily (týdenní / měsíční). Norton Online Family stojí 30 dolarů ročně, jeho bezplatnou (ořezanou) verzi si můžete stáhnout zde.

Další možností, jak ochránit děti online, je nainstalovat si jeden z bezplatných doplňků pro webový prohlížeč. Dostupné jsou například pro Firefox. Pamatujte, že aby mohla rodičovská kontrola na počítači fungovat, je třeba, aby dítě mělo ve Windows svůj vlastní účet a ochranný program byl nainstalován na účtu administrátora.

 

Úvodní foto: © PEROF - Fotolia.com


Komentáře