TIP: body obnovy pomohou vrátit Windows do původního stavu

Software |

Přemýšlíte o zakoupení specializovaného softwaru pro zálohování? Zkuste nejprve aplikaci, kterou nabízí Windows – Obnovení systému.

TIP: body obnovy pomohou vrátit Windows do původního stavu
Obnovení systému je funkce v operačních systémech Windows XP/Vista/7, která vám umožňuje obnovit předchozí stav systému v čase (například obnoví stadium, ve kterém se operační systém nacházel před měsícem). Jinými slovy, Obnovení systému vám umožní vrátit zpět změny ve Windows beze ztráty osobních dat. Funkci Obnovení systému si můžete nastavit tak, aby se jednotlivé body vytvářely automaticky v určitý den nebo před tím, než provedete nějakou akci (například nainstalujete nový program nebo aktualizaci).

Body obnovy můžete také vytvářet manuálně. Možná se ptáte, co všechno vlastně ty Body obnovy obsahují – jsou to především informace o nastavení Registrů a dalších systémových složek, které existovaly v daném čase. Jakmile se vrátíte ke staršímu bodu obnovy, vrátí se zpět všechny systémové změny jako je instalace nových driverů nebo aplikací, avšak dokumenty, e-maily a další osobní data zůstanou nedotčeny. Obnovení systému najdete v Ovládacích panelech pod položkou Výkon a údržba.

Foto: Fotolia, N. Sorokin


Komentáře