TIP: Archivujte své zprávy z Twitteru

Software |

V dnešním tipu si představíme zajímavý nástroj, díky kterému můžete zálohovat statusy publikované na sociální síti Twitter.

TIP: Archivujte své zprávy z Twitteru
Jak již název napovídá, TweetBackup vám umožní archivovat statusy (neboli tweety) ze sociální sítě Twitter. Aplikace je bezplatná a snadno ovladatelná, není ji třeba ani instalovat. Po spuštění TweetBackup jednoduše napište uživatelské jméno člověka, jehož tweety chcete archivovat (není třeba vkládat heslo k účtu) a aplikace stáhne informace z jeho profilu, tedy napsané tweety a seznam následovníků daného uživatele.

Jediným omezením je, že zálohovat lze maximálně 3200 tweetů. Uložené statusy můžete následně exportovat do čtyř různých formátů: CSV, RSS, HTML či obyčejného textu. Nástroj umožňuje ve stažené databázi také snadno vyhledávat. Zajímavou alternativou k tomuto programu je například aplikace Backupify, jež umožňuje kromě Twitteru zálohovat data také z Facebooku, Gmailu, Google Docs a dalších služeb. I když se archivace tweetů může zdát jako nesmysl, kdo ví, možná si za pár let budete ještě rádi procházet své staré statusy.


Úvodní foto: © AA+W - Fotolia.com


Komentáře