Symantec pro rok 2008

Software | 12.04.08

Symantec na své dubnové prezentační akci představil prostřednictvím jednoho ze svých představitelů, Cona Mallona, hned trojici nových produktů. Jedná se o Norton 360 ve verzi 2.0, Norton Ghost 14 a také Norton Smartphone Security.

Norton 360 - 2.0

Největší díl celé prezentace byl věnován aplikaci Norton 360 verze 2.0, což je komplexní řešení zabezpečení od Symantecu. Jako novinka byla vyzdvižena technologie obrany prohlížeče před automatickým stahováním z webu a podobnými hrozbami, jež využívají zranitelná místa v internetovém prohlížeči (podporován je Internet Explorer a Firefox). Norton 360 2.0 sestává z antivirové a antispywarové ochrany, k dispozici je brána firewall, opomenout pochopitelně nemůžeme ani technologii analýzy rizikového chování aplikací - SONAR.

Součástí sady Norton 360 2.0 je nyní i aplikace Identity Safe, která bezpečně uchovává hesla a jiné osobní informace. Identity Safe nabízí také pohodlné funkce automatického vyplňování formulářů a přihlášení na důvěryhodné weby jedním klepnutím tlačítkem myši. Není bez zajímavosti, že od uvedení aplikace Nortonu 360 v únoru 2007 využily již více než 2 miliony uživatelů možnosti zálohovat online až 2 GB dat, kterou uvedená aplikace nabízí, přičemž verze 2.0 tyto vlastnosti dále rozšiřuje. Možnosti místního zálohování nyní kromě interních disků, jednotek CD/DVD, jednotek USB, mapovaných síťových jednotek a externích pevných disků zahrnují také jednotky Blu-Ray, HD-DVD, zařízení iPod a sdílené jednotky.

V aplikaci Norton 360 byla dále rozšířena funkce inteligentního plánovače na pozadí o schopnost zabránit automatickému spuštění úloh v režimu napájení z baterie – tuto vlastnost si vyžádali uživatelé, kteří často se svým notebookem cestují a snaží se maximalizovat výdrž na jedno nabití baterie. Norton 360 nyní přichází i s možností ručně prověřit jednotlivé soubory či složky a vypnout počítač po skončení úlohy.Uživatelé mají možnost zobrazit v aplikaci Windows Explorer stav zálohování každého dokumentu, hudebního souboru nebo fotografie. Prostřednictvím ikony je možno snadno identifikovat položky, které byly zálohované, a položky, které na zálohování čekají. Jednoduché klepnutí pravým tlačítkem myši dává nyní uživatelům možnost přidat soubor do seznamu pro zálohování. Součástí aplikace Norton 360 je rovněž funkce Odborná pomoc jedním klepnutím, jež umožňuje rychle získat pomoc přímo z rozhraní produktu, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Uživatelé aplikace Norton 360 mohou získat rodičovský zámek a ochranu před nevyžádanou poštou prostřednictvím volitelné doplňkové sady, která je k dispozici ke stažení zdarma. Cena balíku Norton 360 verze 2.0 byla stanovena na 1649 Kč, licenci lze použít až na 3 počítače vlastněné jedním uživatelem.Komentáře