Service Pack pro Vista se blíží

Software | 14.01.08

Již za necelé tři týdny oslaví Microsoft první narozeniny Windows Vista. Hned po nich by měl následovat Service Pack 1 pro tento zatím nepříliš oblíbený systém. Dnes vyšel jeho další build.

Ten nese označení 6001.17128.080101-1935 RC (Release Candidate), má velikost 445MB a jedná se o neveřejný build dostupný pouze pro 15 000 betatestrů po celém světě. RC znamená již téměř hotovou verzi, něco mezi betaverzí a finální verzí, ale bližší k hotovému programu. To značí jediné: očekávaný Service Pack 1 se blíží, vyjít by měl již za měsíc.

Windows Vista se za necelý rok na trhu příliš neuchytil, používá jej necelých 10% počítačů po celém světě, vyjádřeno v číslech cca 100 milionů počítačů. Mnoho lidí s upgradem na Vistu čeká právě na vydání Service Packu, od kterého si slibují větší stabilitu, zmenšení hardwarových nároků či větší bezpečnost a kompatibilitu. Zda se jim tato očekávání vyplní, není zatím jasné.

Co je však přinejmenším vysoce pravděpodobné je to, že prodejnost Windows Vista s vydáním Service Packu 1 půjde nahoru, alespoň to tvrdí řada analytiků v oboru.

- - Tomáš Šulc


Komentáře