Nezbytné operace, které musíte ihned provést na novém PC - 1.díl

Software |

Koupili jste si nový počítač? A myslíte si, že jej zapnete a budete jej moci hned používat? Kdepak, počítač musíte na vše, co na něm budete dělat, pořádně připravit. Přečtěte si, co všechno musíte udělat!

Nezbytné operace, které musíte ihned provést na novém PC - 1.díl
A je to tady! Právě vám dorazil dlouho očekávaný nový počítač. Ta prostá kovová skříň je klíčem k takřka nekonečným možnostem, jakým využít svůj potenciál. Počítač vám pomůže například jak se správou vašich financí, umožní vám bavit se se svými nejbližšími, hrát počítačové hry a spoustu dalšího. Na to všechno jej ale musíte připravit. Pojďme se podívat, jak nový počítač nakonfigurovat – a pěkně krok za krokem.

Úvod

Nový počítač bohužel ani zdaleka není jako nové auto – nestačí vložit klíč do zapalování a sešlápnout pedál k podlaze. Nebo – možná by to šlo, ale nedělejte to. Stačí při prvním spuštění počítače provést několik jednoduchých operací, které vám zajistí, že váš stroj bude zabezpečenější, rychlejší a daleko lépe připraven i na výzvy, které se mu postaví do cesty v budoucnosti.

Spěchejte a současně trpělivě čekejte s Windows Update

Úplně první krok je bohužel asi tím nejrozvláčnějším. V žádném případě vám nedoporučujeme brouzdat po Internetu dříve, než bude nově nainstalovaný operační systém Windows vybaven všemi dostupnými aktualizacemi a opravami a tedy bude v tom nejaktuálnějším stavu. Nyní ta špatná zpráva: aktualizace vašeho počítače velmi závisí na tom, jak dlouho váš nový počítač pobýval ve skladu – může trvat pouhých několik minut, ale klidně i několik hodin. V každém případě je zato operace naprosto nezbytná.

Jen si zvykejte – nějakou tu chvíli budete muset vydržet sledovat na toto okno

Ze všeho nejdříve se přesvědčte, že je počítač připojen k Internetu. Poté ve Windows otevřete okno Ovládací panely a přesuňte se na položku Systém a zabezpečení > Windows Update > Vyhledat aktualizace. Operační systém pak začne vyhledávat aktualizace pro váš počítač a bezesporu nějaké najde. Nechte aktualizace stáhnout do počítače a nainstalovat, poté restartujte počítač. Poté celou operaci s vyhledáváním, stahováním, instalací aktualizací a následným restartem počítače ještě několikrát zopakujte – a to tak dlouho, dokud vyhledávání aktualizací skončí s výsledkem, kdy se nepodaří nalézt žádné nové aktualizace. Jen doufejte, že to nebude trvat příliš dlouho.

Ve výchozím nastavení operační systém Windows stahuje a instaluje nové aktualizace hned, jak jsou vydány. Zbývá tedy jen vydržet tento počáteční nápor a poté se o aktualizaci operačního systému již nemusíte vůbec starat!

 

PokračováníÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře