Recenze: Smartmask 6

Software |

Ruská softwarová společnost Akvis nabízí šestou verzi svého úspěšného programu Smartmask. Podobných programů není nikdy dost, navíc ne každý se může chlubit jednoduchým ovládáním nebo kvalitním výsledkem. A tak se podívejme na to, jak se to daří Akvisu.

Recenze: Smartmask 6
Příležitostí, kdy budeme potřebovat použít jen část fotografie, bývá víc, než by se na první pohled mohlo zdát možné. Pokud se jedná o vystřižení a další použití něčeho jako je patník, je to jednoduché. Pokud se ale jedná třeba o dívčí vlasy, je to kus života těžkého.

 

Instalace je svižná, podle toho, kterou verzi jsme koupili, budeme mít buď samostatný program nebo plug-in pro Adobe. Ani práce není složitá, k dispozici máme buď automatický modul Auto, kde za nás pracuje algoritmus a nabízí části obrázku k dalšímu zpracování, nebo Manual, kde všechno „odedřeme“ sami.

 

Lenoši se samozřejmě vyberou automatickou práci. Tam si modrou tužkou uděláme čárku uvnitř vybraného předmětu, červenou ho nahrubo obtáhneme a necháme program pracovat. K lepší a detailnější práci máme všechny běžné nástroje jako vymazávání nebo Magic Brush. Při ukládání získáme soubor, který obsahuje jak původní obrázek, tak i konečné dílko a všechno mezitím (to se uložilo automaticky).

V předchozí verzi se objevila možnost vkládat nové obrázky rovnou na Twitter, Facebook, Tumbir, Flickr a Google+, byla zvýšena robustnost nástrojů Eraser a History Brush a vyšší podpora novějších formátů RAW.

Verdikt

Program existuje jak v 32, tak i v 64 bitové verzi a kupodivu se nezapomnělo ani na Max OS X. Snad jen těch 69 dolarů je poměrně vysoká cena. Jediné, co v tomto ohledu potěší, je skutečnost, že registrovaní majitelé dostanou šestku zadarmo.

Pro: Jednoduché ovládání

Proti: Vyšší cena

Celkem: 80 %

Výrobce: Akvis

Cena: 69 USD (asi 1 800 Kč)Úvodní foto: Akvis

Komentáře