Recenze: Photoshop Elements 6.0

Software | 19.04.08

Dlouho očekávaný Photoshop Elements 6.0 od Adobe úspěšně implementuje nástroje Photoshopu CS3. Těšit se můžeme z několika nových funkcí, jako je třeba režim Guided Edit či nástroj PhotoMerge Group Shot.

Adobe Photoshop Elements 6


Adobe slíbil, že udělá editaci fotek jednodušší než kdykoliv předtím, a světe div se, je tomu skutečně tak. Plno nových funkcí, jako je třeba režim “Guided Edit”, nástroj PhotoMerge Group Shot, a spousta nástrojů převzatých z Photoshopu CS3 vetknutých do zbrusu nového uživatelského prostředí, činí editaci fotografií přístupnější a zábavnější pro různé druhy fotografů – i pro ty amatérské.

Okamžitě po spuštění programu si povšimnete nové uvítací obrazovky, která vám nabídne různé druhy spuštění – buďto můžete začít s editovacím projektem od úplného začátku, vybrat si projekt s Adobe Bridge (prakticky plná verze z Photoshopu), dodat obrázky z vašeho fotoaparátu, či otevřít obrázek, kterým jste skončili naposledy.Když jsou Photoshop Elements 6.0 spuštěny, jste přivítáni uhlově šedým rozhraním, které je k vašim očím jistě šetrnější než příliš jasné pozadí starší verze. Přestože nové rozhraní samozřejmě nechá vybrané fotografie „vyskočit“ na obrazovku, všimli jsme si některých dialogů, které jsou nyní hůře k přečtení.

Photoshop Elements 6.0 obsahuje program pro správu fotografií Adobe Bridge, který uživatelům umožní prohlížet, třídit a organizovat jejich často velice rozsáhlé sbírky fotek.
Prostřednictvím prohlížení metadat můžete například zjistit, která clona, rychlost závěrky a nastavení ISO nejsou v daném prostředí zrovna ideální, a příště se tak vyvarovat některých chyb či znalosti využít k dalšímu fotografickému experimentování. V rámci Bridge můžete využít nástroje lupa, kterým lze prozkoumat fotografii pixel po pixelu bez toho, že byste otevřeli soubor obrázku. Můžete si vybrat podobné fotografie a porovnávat je v režimu náhledu. Můžete k fotografiím také přiřazovat klíčová slova, popisy a hodnocení a později využít filtry pro vyhledávání zakomponované v Bridge pro opětovné nalezení ztraceného obrázku. Také si můžete přenastavit zobrazované informace k fotkám a nastavit si uživatelské prostředí, jež lze následně uložit.Komentáře