Preview: Adobe Photoshop Express

Software | 05.04.08

Photoshop Express je nižší verze Adobe Photoshopu dostupná přes webové rozhraní, kterou můžete využívat zcela zdarma. Více se dočtete v našem krátkém preview.

Ačkoliv nabízí Adobe svůj nový produkt Photoshop Express pouze zákazníkům ve Spojených státech, je možné se na jejich webu zaregistrovat a používat jej odkudkoli (i když při registraci nezbývá, než tvrdit, že z USA jste). Adobe přitom varuje ty, kteří chtějí využít Photoshop Express z jiných zemí než USA, že u nich bude aplikace pracovat velmi pomalu. Nám se to však nepotvrdilo, program běží i z ČR poměrně svižně. Spustit Photoshop Express pro celou mezinárodní komunitu plánuje Adobe v horizontu jednoho roku.

A jak novinka vypadá? Nejdříve natáhnete Vaše fotografie do sekce zvané My Photos, která poskytuje slušné 2 GB prostoru. Obrázky můžete rozdělovat do jednotlivých alb, nebo je klidně zanecháte nezařazené. Pak můžete začít s upravováním.Photoshop Express nabízí celkem 17 nástrojů z jeho velkého bratra, rozdělené do třech kategorií. Základní (Basic) obsahuje například korektor červených očí, korekci expozice, ořez nebo klonovací razítko. V sekci Tuning můžete třeba váš obrázek zaostřit nebo rozmazat, upravit vyvážení bílé nebo přidat více světla. Poslední kategorie Effects nabízí záměnu barev, převod do odstínů šedi, deformace obrazu a další. Výsledky každé operace s obrázkem si můžete prohlédnout pouhým najetím kurzorem na možnosti, které jsou zobrazeny jako miniatury nad obrázkem. Jednotlivé úpravy lze různě přidávat, odebírat, a tedy kombinovat až k vaší plné spokojenosti. To vše dělá editovací schopnosti aplikace ještě použitelnějšími a pohodlnějšími.Komentáře