PC WORLD 6 2007 - co najdete na DVD a CD

Software | 20.05.07

K novému vydání PC WORLDU jsme pro vás znovu připravili DVD a CD disky se zajímavými plnými verzemi programů a her, doplnili jsme ovladače, utility, kancelářské aplikace a další potřebný software

PLNÉ VERZE PROGRAMŮ


True Launch BarTrue Launch Bar je šikovná víceúčelová náhrada standardního panelu Snadné spuštění (Quick Launch bar), tedy té části hlavní lišty (hlavního panelu) Windows, kterou má většina uživatelů v levé dolní části obrazovky vedle tlačítka Start a spouští z ní aplikace jedním kliknutím. True Launch Bar má všechny vlastnosti panelu Snadné spuštění, přičemž k nim přidává řadu vlastních. Umožní zorganizovat pracovní plochu mnohem pohodlněji a účelněji než doposud. K tomu si vypomáhá celou řadou nápaditých plug-inů, jež lze rovněž zdarma stáhnout z internetu. Instalace probíhá zcela běžným způsobem a už na první obrazovce si nepochybně všimnete, že s vámi aplikace komunikuje česky. Lokalizace je tedy samozřejmostí.

Panda Internet Security 2007Komplexní bezpečnost vašeho počítače pomůže zajistit výkonná aplikace Panda Internet Security 2007. Program je nejen dobrým antivirem, ale nabízí i osobní firewall, antispyware, pomůže vám s problémem zvaným spam... a ještě toho nabídne mnohem více. Vše je spojeno v uživatelsky příjemný nástroj, který dokáže zvládnout i začátečník, ale bude s ním spokojen i profesionál. Panda si udržuje neustále aktualizovanou databázi známých virů, spywaru, červů a dalších škůdců a během práce kontroluje otevírané soubory, e-maily, webové stránky, instant messaging. Jedním ze základních pilířů ochrany je osobní firewall. Ten hlídá veškerý provoz z vašeho počítače do sítě a opačně. Standardně je nastaven tak, že dovoluje vašim programům komunikovat s internetem, ale brání tomu, aby někdo z internetu (nebo počítačové sítě) mohl k vašemu počítači přistoupit. Pokud používáte jako klienta pro internetovou poštu Outlook nebo Outlook Express, Panda se automaticky do tohoto programu integruje. V hlavní liště se pak objeví tlačítka, jimiž ovládáte antispamový systém.

Panda Internet Security 2007 je k volnému použití po dobu tří měsíců. Nezapomeňte tedy pravidelně kupovat PC WORLD – až se bude blížit konec expiračního období, najdete zde možnost prodloužení o další tři měsíce. Celkově získáváte od čísla 12/2006 tento špičkový produkt zdarma na jeden rok.

OpenOffice.org 2.2.0 CZOpenOffice.org je plnohodnotný kancelářský balík, který lze zdarma provozovat na všech hlavních operačních systémech a platformách. Obsahuje textový editor Writer, tabulkový procesor Calc, kreslicí nástroj Draw a program pro tvorbu prezentací Impress. Podle celé řady novinek, které tato edice obsahuje, to vypadá, že učinila ve svém vývoji pořádný krok dopředu. Kancelářský balík obsahuje již v základní instalaci výkonný databázový nástroj Open Office Base. Tím se stává naprosto srovnatelným s produkty, vydávanými na komerční bázi. OpenOffice rovněž ukládá soubory do nových formátů – starší formáty jsou samozřejmě podporovány také.


KOMERČNÍ SLEVY

WinDVD 8 Platinum

Software WinDVD Platinum umožňuje přehrávání filmů, video- i audiosouborů v různých formátech. V programu je zabudován UPnP klient a server, proto je podporována práce s příslušnými typy koncových zařízení. Pokud tímto zařízením disponujete, můžete program s výhodou využívat v rámci vaší domácí sítě. Například lze video s veškerými efekty sledovat na velké HDTV obrazovce připojené do sítě, nebo můžete sledovat video distribuované z UPnP serverů (různé hardwarové MPEG/DivX přehrávače, síťové disky aj.). Osmá verze programu WinDVD Platinum zahrnuje podporu dvoujádrových procesorů Intel Core 2 Duo a jejich multimediálních instrukcí. Tato podpora umožňuje především plynulejší přehrávání HD videa, a proto je tento procesor uveden v doporučené konfiguraci. Přehrávač pracuje v operačním systému Windows XP a Windows Vista. Na tento produkt nabízíme slevu, s níž činí cena produktu 1 770 Kč. Ušetříte tak oproti běžnému nákupu 590 Kč!

Delphi for PHP

Na doprovodném DVD/CD tohoto čísla najdete časově omezenou (na 14 dní) zkušební verzi produktu Delphi for PHP. Neomezeně platnou licenci Delphi for PHP si pak můžete objednat ve webovém obchodě společnosti Borland, s.r.o., s adresou http://shop.codegear.cz, s tím, že s každou objednávkou Delphi for PHP podanou do konce června 2007 získáte jako bonus čtvrtletní předplatné časopisu PC WORLD, které můžete buď využít pro sebe, nebo jej někomu věnovat. Stačí během objednávání ve webshopu vložit kód "PC3006World" do komentáře k objednávce. Pokud chcete předplatné někomu věnovat, přidejte do komentáře i poštovní adresu obdarovaného.

Sanctuary Device Scanner

Utilita pro rychlé a jednoduché získání seznamu všech zařízení, které jsou nebo kdykoliv v minulosti byly připojeny k libovolnému počítači v síti. Umožňuje v pravidelných intervalech nebo na vyžádání vybrané počítače kontrolovat. Výstupem je seznam kontrolovaných počítačů a zařízení (podrobný výpis jejich vlastností). Spuštění a konfigurace se provádí z jednoduché konzoly. Kontrolované počítače se specifikují pomocí rozsahu IP adres, seznamu počítačů nebo domény. Získané informace lze exportovat do souboru formátu XML nebo do předpřipravených HTML reportů (seznam zařízení bez rozlišení, rozdělený do tříd a podle typu sběrnice). Prostřednictvím instalovaného agenta (služby Device Sensor) lze proces skenování počítačů automatizovat a plánovat.

Studujte Cisco Networking Academy a vyhrajte – multimediální ukázky

Textová část časopisu PC WORLD je v každém díle doplněna multimediální prezentací učebních textů. Úroveň svých znalostí z dané kapitoly si vždy máte možnost ověřit v testu, který jsme pro vás na DVD/CD připravili. Pak již velmi snadno odpovíte na soutěžní otázku, která je připravena na www.pcworld.cz. Ze správných odpovědí tři vylosujeme a výherce obdrží předplatné časopisu PC WORLD a Wireless-G notebook adaptér od společnosti Linksys.Komentáře