PC WORLD 11 2007 obsah disků CD a DVD

Software | 20.10.07

Na stříbrných kotoučích tentokrát najdete programy pro stahování a sdílení souborů, tvorbu a přehrávání multimediálního obsahu, komunikační software, nebo třeba plnou verzi softwaru pro tvorbu PDF


NovaPDF Lite 5.2
Formát PDF hraje v době komunikací nezastupitelnou úlohu – umožňuje uživatelům sdílet dokumenty všeho druhu. Zaručuje, že uživatelé uvidí dokument přesně v takové podobě, v jaké ho autor připravil, bez ohledu na operační systém (Windows, Mac OS či Linux) a bez ohledu na verzi instalovaných programů. Aplikace NovaPDF Lite ukazuje, jak jednoduché může být soubor ve formátu PDF vyrobit.

Mapový systém MapSector MOBILE
Software MapSector MOBILE je mapový prohlížeč rastrových podkladů ve formátu DTB (komprimované kódované bitmapy). Zajišťuje rychlou manipulaci s mapou a připojení vestavěné nebo Bluetooth GPS. Součástí aplikace je i databáze, která usnadní nalezení požadovaného místa a optimalizaci trasy (routing) pro hledanou cestu. Program je určen pro přístroje PDA, podporuje operační systémy PPC 2003 a vyšší. K tomuto produktu nabízíme také doplňkové mapy.

OpenOffice.org 2.3.0 CZ
Tento měsíc vám v akci přinášíme i OpenOffice.org je plnohodnotný kancelářský balík, který lze zdarma provozovat na všech hlavních operačních systémech a platformách. Obsahuje textový editor Writer, tabulkový procesor Calc, kreslicí nástroj Draw a program pro tvorbu prezentací Impress. Podle celé řady novinek, které tato edice obsahuje, to vypadá, že učinila ve svém vývoji pořádný krok dopředu. Kancelářský balík obsahuje již v základní instalaci výkonný databázový nástroj Open Office Base. Tím se stává naprosto srovnatelným s produkty vydávanými na komerční bázi.

Sunbelt Personal Firewall
Sunbelt Personal Firewall (dříve známý pod názvem Kerio Personal Firewall) je plně nastavitelná brána, která sleduje příchozí a odchozí komunikaci a povolí jen tu, se kterou souhlasíte. Můžete si definovat vše, co má firewall blokovat. Sunbelt Personal Firewall umožňuje absolutní kontrolu výměny informací mezi vaším počítačem a ostatními počítači jak v rámci lokální sítě, tak na internetu. Každý počítač připojený k internetu posílá a přijímá velké množství dat. Sunbelt nabízí přehled aplikací zapojených do síťové komunikace a informuje o tom, které z nich právě přijímají či vysílají data.Komentáře