Nejen konkurence pro Exchange

Software | 07.06.08

Říká vám něco aplikace WinRoute? Zkušenějším uživatelům jistě ano. V devadesátých letech minulého století totiž tento firewall odstartoval v oblasti domácích sítí revoluci.

Říká vám něco aplikace WinRoute? Zkušenějším uživatelům jistě ano. V devadesátých letech minulého století totiž tento firewall odstartoval v oblasti domácích sítí revoluci. Ze stejného důvodu se i značně rozšířil a mnoho instalací tehdy běželo na rodinných serverech nelegálně. Za úspěchem WinRoute stála jedna malá česká firma, která později přesídlila do USA a přejmenovala se na Kerio Technologies. Tato firma je autorem dnešního Kerio WinRoute a Kerio MailServeru, velmi schopného pošťáka pro vaši firmu.


Stejně jako ostatní produkty značky Kerio lze instalační balíček MailServeru stáhnout z internetu a s určitým omezením i zdarma vyzkoušet. Program je dostupný pro všechny dnes obvyklé platformy. Kromě Windows (včetně certifikace Vista) najdete ve výčtu operačních systémů i Linux (RedHat a Suse) a MacOS (Tiger, Leopard).Mezi hlavní výhody Kerio MailServeru (dále jen KMS) patří kromě snadné instalace jeho výborná ovladatelnost. Pokud chápeme KMS jako konkurenci pro Exchange, lze jeho ovládání považovat za dětsky snadné. KMS je však v první řadě poštovní server. Zvládne tak obsloužit standardní poštovní protokoly SMTP, POP3 a IMAP. K tomu všemu si poradí i s diskusními skupinami (NNTP) a umí poskytovat adresářová data jako LDAP server. KMS obsahuje i standardní bezpečnostní portfolio pro řízení provozu SMTP serveru. „Klikacím“ způsobem tak snadno regulujete počet zpráv, jejich velikost i zátěž vlastního stroje. Nechybí podpora uživatelské autorizace. Součástí KMS je i plně konfigurovatelný antispamový modul (SpamAssassin) s možností statických definic zakázaných odesílatelů a zároveň s inteligentní detekcí a označováním spamu distribuovaného uživatelům. Samozřejmostí je i interní antivirus (od McAfee), externě KMS podporuje AVAST, NOD32, AVG a další. Propracovaný systém zálohování pak účinně dotváří nutné portfolio služeb každého dobrého poštovního systému.
Související články
Komentáře