Našli jsme 15 aplikací, které mohou nahradit váš zbytečně drahý software, díl 1.

Software | 01.04.08

Většina lidí říká, že nejlepší věci jsou zadarmo. Našich 15 pečlivě vybraných aplikací může velmi dobře soupeřit i s takovými giganty jako jsou Microsoft Office nebo Photoshop.

Většina lidí říká, že nejlepší věci jsou zadarmo. Rozhodně to platí i o tomto softwaru, jenž se svými schopnostmi přibližuje drahým komerčním programům. Našich 15 aplikací může velmi dobře soupeřit i s takovými giganty jako jsou Microsoft Office nebo Photoshop. Některé z nich jsou open-source, jiné jsou lite verze komerčních programů. To nejlepší však mají společné – až na jednu - jsou zadarmo. Kromě jediné výjimky zde nejsou žádné časově omezené, ani jinak „okleštěné“ verze, jaké s oblibou nabízejí zadarmo ke stažení velcí výrobci. Programoví trpaslíci jsou odvážnými vyzyvateli obrů softwarového průmyslu. Pojďme se podívat, jak nám mohou dobře a zdarma posloužit.
Obrázek pochází z webu http://freewarelogo.vegard2.no/contest.html

Kancelářské programy

Na tomto poli kraluje mezi komerčními programy společnost Microsoft se svým balíkem kancelářského software Office. V následujících letech se však pravděpodobně můžeme v souvislosti se změnami v legislativě těšit na pořádný souboj kancelářských programů. Zde jsou někteří konkurenti Microsoftu:Komentáře