Nabídl Microsoft Evropské komisi konečné řešení ohledně volby webového prohlížeče?

Software | 26.07.09

Microsoft dle svého posledního návrhu předloženého EK umožní uživatelům svobodnou volbu prohlížeče již při instalaci Windows 7.

Microsoft chce umožnit uživatelům svobodnou volbu prohlížeče

 

Vypadá to, že Opera, Mozilla a další konkurenti Microsoftu na poli webových prohlížečů nakonec uspějí u Evropské komise se svými stížnostmi na monopolní chování Microsoftu. Ten totiž přišel s návrhem, dle něhož umožní uživatelům volbu internetového prohlížeče již při instalaci Windows 7. Postupně tak regulátoři Evropské unie dotlačili softwarového giganta přesně tam, kam chtěli.

Nejprve přišel Microsoft s možností deaktivovat Internet Explorer v operačním systému, což až doposud nebylo možné. Po další kritice EK se Steve Ballmer a jeho tým rozhodli k velkému ústupku - vytvoření speciální evropské verze Windows 7 E, ve které nebude Internet Explorer vůbec obsažen. Microsoft se tak chtěl vyhnout případnému zpoždění uvedení nového operačního systému na evropský trh. Ani toto však EK tlačené společnostmi Opera, Mozilla a nyní i Google nestačilo a požadovala naopak možnost volby prohlížeče z několika možností již při instalaci OS. A přesně takovýto návrh nyní předložil Microsoft.

 


Komentáře