Microsoft uvádí Expression Studio 2

Software | 02.06.08

Microsoft uvádí na trh kompletní sadu nástrojů pro tvorbu moderních webových a multimediálních aplikací Expression Studio 2, jež přináší více než sto nových funkcí.

Rodinu aplikací Expression Studio 2 tvoří nástroje Expression Web, Expression Blend, Expression Design, Expression Media a Expression Encoder, které jsou úzce propojeny s aplikacemi Visual Studio 2005 a Visual Studio 2008. Toto propojení významně usnadňuje spolupráci mezi programátory a tvůrci webových stránek při vývoji standardních webů, multimediálních webových prezentací využívajících technologii Silverlight a webových aplikací na platformě .NET Framework 3.5.


Expression Studio 2 přichází na trh pouhý rok po vydání první verze a přináší více než 100 nových funkcí včetně podpory multiplatformní multimediální technologie Silverlight. Mezi klíčové nástroje Expresion Studia 2 patří:

Expression Web 2: profesionální webový editor, který na základě požadavků zákazníků nově přináší podporu pro skriptovací jazyk PHP a import souborů z aplikace Adobe Photoshop.

Expression Blend 2: profesionální nástroj pro tvorbu interaktivních webových projektů, který kromě podpory technologie Silverlight přináší možnost práce s vertex animacemi a propracovanější uživatelské rozhraní s rozdělenými náhledy na grafickou a XML část projektu.

Expression Design 2: profesionální vektorově-bitmapový grafický editor určený zejména pro tvorbu uživatelských rozhraní webových projektů, který v nové verzi přináší vylepšené možnosti exportu včetně exportu vrstev.

Expression Media 2: pokročilý nástroj pro správu, katalogizaci a editaci digitálních fotografií, obrázků a videoklipů přináší podporu pro nejnovější formáty Microsoft Office 2007 a Microsoft Office for Mac 2008.

Expression Encoder 2: profesionální nástroj pro konverzi a publikování videa s podporou vysokého rozlišení nyní jako klíčová součást balíku Expression Studio 2 umožňuje optimalizaci téměř všech typů videozáznamů pro použití na webových stránkách v podobě streamovaného videa, multimediální reklamy nebo jako součásti Web 2.0 projektů.

- - Adam ŠoltysSouvisející články
Komentáře