Microsoft může dále prodávat svůj Word. Prozatím

Software | 05.09.09

Softwarový gigant ukázal sílu svého právnického týmu, kterému se podařilo vyjednat zrušení předběžného opatření texaského soudu.

Odvolací soud: Microsoft může prozatím prodávat svůj Word

Americký okresní soud ve východním Texasu dal v srpnu Microsoftu 60 dní na to, aby vyplnil jeho příkaz zakazující prodávat jakékoli produkty Word, které umožňují uživatelům vytvářet XML dokumenty. To totiž porušuje práva společnosti i4i, která Microsoft obvinila z nedodržování licenčních podmínek při využívání jejího patentu. Soud se táhne již delší dobu a krom předběžného opatření texaský soud například  uložil Microsoftu zaplatit pokutu ve výši 200 miliónů dolarů.


Microsoft ve sporu s kanadskou vývojářskou společností i4i o porušování jejího patentu na technologii XML doposud prohrával, ale nyní se mu podařilo dosáhnout alespoň malého vítězství. Podařilo se mu vyjednat zrušení předběžného opatření texaského soudu alespoň do doby, než o případu rozhodne odvolací soud, na který se Microsoft obrátil.


Právnicí softwarového giganta i nezávislí experti na poskytování patentovaného software dávají v odvolacím řízení Microsoftu velkou šanci, protože patent společnosti i4i je příliš obecný a málo specifikovaný. Naopak rozhodnutí texaského okresního soudu v neprospěch tvůrce nejpoužívanějšího textového editoru na světě nikdo nečekal.


Komentáře