Jak v iOS 7 de/aktivovat automatické aktualizace aplikací

Software |

Vadí vám ten malý červený kroužek u ikony App Storu? Pak se vám bude zamlouvat nová funkce iOS 7, která vašemu iPhonu, iPodu touch či iPadu umožní automatické stahování a instalaci aktualizací aplikací.

Jak v iOS 7 de/aktivovat automatické aktualizace aplikací
Automatické aktualizace však jsou sice součástí výchozího nastavení, ale pokud je náhodou vypnete (nebo chcete účelově vypnout), je třeba provést nastavení svépomocí. Není na tom nic složitého – stačí jít do menu Nastavení (Settings), které posunete prstem dolů, dokud neobjevíte položku iTunes a App Store. V dalším kroku najděte položku Automatická stahování (Automatic Downloads).

Zde najdete přepínače pro automatické stahování hudby, kterou jste si zakoupili na iTunes, aplikací, které jste postahovali a nainstalovali na případná další zařízení s iOS, a aktualizace pro aplikace, které jste nainstalovali na konkrétní zařízení, na němž se aktuálně nacházíte. Jak už jsme uvedli, jsou automatické aktualizace standardně zapnuty.

iOS 7 settings

Ve výchozím nastavení iOS 7 stáhne automatické aktualizace pouze tehdy, máte-li aktivní Wi-Fi připojení, můžete je však samozřejmě stáhnout i tehdy, máte-li mobilní datové připojení (i když nevíme, proč byste to dělali). Pro aktivaci tohoto nastavení přehoďte přepínač o něco níže, konkrétně u položky Použít mobilní data (Use cellular data). Bohužel se jedná o nastavení typu „všechno nebo nic“. Nemůžete totiž svému iPhonu nakázat, aby například streamoval iTunes Radio na mobilní síti, a zároveň omezit automatické stahování aktualizací na Wi-Fi sítě. Takže pozor na to, nemáte-li právě neomezený datový tarif. (A, slovy známého českého politika: „Kdo z vás ho má?“)

Neexistuje také žádný způsob, jak iOS 7 zabránit v aktualizaci konkrétní aplikace, pokud máte automatické aktualizace aktivovány; například pokud máte rádi starší verzi jedné aplikace a myslíte si, že nová verze je strašná, nemůžete nijak zabránit její aktualizaci. Jedině tím, že zcela vypnete automatické aktualizace.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Apple/IDG News Service

Komentáře