Jak na mobilní tisk - 2. díl

Software |

Jaké jsou ještě další nativní aplikace, které výrobci nabízejí pro své tiskárny, respektive jejich ovládání prostřednictvím mobilních zařízení?

Jak na mobilní tisk - 2. díl
Předchozí díl

Dell Mobile Print: Tato jednoduchá aplikace spolupracuje pouze se zařízeními s Androidem a umožňuje vám přímý tisk většiny dokumentů, jste-li připojeni k vaší místní síti. Dell nabízí seznam podporovaných tiskáren, přičemž většinou se jedná o jeho barevné a černobílé lasery, nicméně v seznamu jsou i dva inkoustové modely (Dell letos přestal inkoustové tiskárny pod svou značkou vyrábět.)

Epson Connect: Epson má k dispozici velký výběr aplikací, které umožňují tisk z mnoha různých zařízení. Pro mobilní zařízení existují v portfoliu společnosti dvě klíčové aplikace. První z nich je Epson Email Print, který vám umožní přeposílat dokumenty na speciální e-mailovou adresu, čímž se spustí tisk doma nebo v kanceláři (máte-li zapnutou tiskárnu). Tato funkce funguje vzdáleně i lokálně a z prakticky jakéhokoliv zařízení, z nějž můžete posílat e-maily. Další speciální systém, Epson iPrint, vám poskytuje větší flexibilitu v tom, co můžete tisknout – fotografie, dokumenty nebo webové stránky – ale vyžaduje zvláštní aplikaci na vašem zařízení s iOS nebo Androidem. Již rutinně pak bude znít zmínka o tom, že Epson iPrint dokáže také skenovat přímo na váš telefon. Podpora se liší podle aplikace a operačního systému, avšak obecně jsou nejvíce zastoupeny řady Artisan, Expression, Stylus a WorkForce (poslední jmenovaná zejména).

HP ePrint: HP ePrint vám umožňuje tisknout prostřednictvím zařízení s iOS, Androidem a BlackBerry. Funguje buďto pomocí bezdrátového lokálního připojení nebo pomocí e-mailu (který pro kompatibilní tiskárny nastavíte skrze HP ePrintCenter). Existuje dokonce i HP ePrint Home & Biz pro zařízení se Symbianem. Zmíněné aplikace jsou podporovány širokou škálou tiskáren napříč produktovými řadami tiskáren společnosti HP.

Aplikace pro mobilní tisk Kodak: Společnost Kodak s tiskárnami skončila, nicméně inkoust do nich se prodává dál. Výrobce navíc předpokládá, že s koncem jeho tiskové divize nevyhodí zákazníci všechny tiskárny od něj do elektroodpadu a nepoletí hned ke konkurenci. Proto stále nabízí pár specializovaných aplikací pro mobilní tisk. K těm nejzásadnějším patří Kodak Pic Flick (tiskne fotografie ze zařízení s iOS, Androidem, BlackBerry nebo Windows Phone), Kodak Pic Flix HD (poskytuje vyšší flexibilitu pro fotografie; je určen pro tablety s Androidem a iPad), a konečně Kodak Document Print (umožňuje tisk místních souborů, webových stránek a informací uložených na Google Docs, v Dropboxu nebo v Evernote; je omezen na iOS a Android). Několik dalších aplikací je určených pro tisk v kioscích.

Lexmark Mobile Printing: Podporuje iOS a Andorid, ale tiskne jen PDF a obrázkové dokumenty. Tato jednoduchá aplikace je určena především pro laserové tiskárny Lexmark, je však podporováno i pár inkoustových modelů (Lexmark s tiskárnami skončil před více než rokem). Šikovnou funkcí u tiskáren Lexmark s integrovaným dotykovým displejem je, že na tomto displeji dokážou zobrazit QR kód. Tento kód můžete naskenovat prostřednictvím aplikace Lexmark Mobile Printing, čímž tiskárnu přidáte do svého telefonu.

Samsung Mobile Print: Používejte zařízení s iOS, Androidem nebo Windows Phone pro tisk webových stránek, PDF či dokumentů Office. Nebo skenujte přímo do vašeho zařízení. (Poznámka: Verze Mobile Printu pro Windows Phone může být používána pouze s mobilními zařízeními od Samsungu.) Výsledky skenování pak mohou být přímo nahrány do cloudových služeb typu Dropboxu. Aplikace spolupracuje s většinou tiskáren Samsung s integrovaným ethernet portem nebo Wi-Fi, zejména s řadami CLP, CLX, ML a SCX.

PokračováníÚvodní foto: pcworld.com

Komentáře