Freeware pro váš počítač - 22. týden

Software | 28.05.07

Jaké programy zdarma si můžete stáhnout tentokrát? Banshee Screamer Alarm, se kterým nezaspíte ani nezmeškáte schůzku, EditPad, který nahrazuje Zápisník v operačním systému a GoFTP pro přenos souborů

Banshee Screamer Alarm jsou digitální hodiny s budíkem, určené pro uživatele, kteří chtějí být buzeni nebo v určitou dobu upozorňováni na důležitou akci či povinnost a kteří hlavně potřebují mít při práci u počítače na monitoru viditelně na očích zobrazený aktuální čas a nevyhovuje jim miniaturní nenápadné provedení hodin v rohu systémové lišty Windows. Výhodou Screamer Alarmu je, že uživatel může panel s hodinami přesouvat po ploše monitoru podle momentální potřeby a hlavně si může nastavit velikost panelu. Ta je umožněna ve třech hodnotách: malá, střední, velká. Volba Velká uspokojí, doufám, představy uživatelů o dostatečné velikosti zobrazení.
Screamer Alarm je velice jednoduchý jak provedením, tak z hlediska ovládání, takže jej zvládne i počítačový začátečník. Čas hodin přebírá ze systému, takže není třeba nic nastavovat. Zůstane vám jen volba formátu zobrazení, a sice 12- nebo 24hodinového. Doplňkovou možností je volba tzv. skinu, tedy vzhledu panelu hodin, volit lze z pěti připravených skinů.

Nastavení alarmu. Ve Screamer Alarmu můžete definovat až 99 samostatných alarmů (časů), které mohou být nastaveny pro libovolné dny v týdnu. To umožní třeba nastavení, že vás Screamer Alarm bude budit v pondělí v 5:00, v úterý a ve středu v 6:30, ve čtvrtek v 7:30, v pátek, v sobotu a v neděli vůbec. Pro zvukovou signalizaci alarmu (buzení) můžete vybrat z několika typů zvuků, od zvukového souboru, který máte nahraný na počítači nebo na CD, přes rádio až po pípnutí systému. Screamer Alarm však umí také v nastavený čas spustit určitou aplikaci nebo otevřít určitý soubor. Spustit alarm kdykoli, třeba jako test, lze stiskem klávesy T. K deaktivaci či opětné aktivaci alarmu je třeba kliknout na popisku Wake na panelu. Červená kontrolka v pravém dolním rohu displeje zobrazuje aktuální stav alarmu.

Snooze. Screamer Alarm je vybaven funkcí Snooze, která po určitém čase buzení zopakuje. Režim Snooze se automaticky aktivuje pouhým stiskem tlačítka myši (lhostejno, kam kurzor myši ukazuje) nebo stiskem libovolné klávesy na klávesnici, jíž zastavíte alarm. Popiska Snooze na panelu hodin začne blikat a buzení se znovu rozezní za dobu, kterou jste předtím nastavili v režimu nastavení alarmu. Nechcete-li, aby Screamer Alarm buzení opakoval, vypněte režim Snooze kliknutím na blikající popisku Snooze.

Ochrana zvukové signalizace. Screamer Alarm je chytře navržen tak, aby vždy vydal nějaký zvuk, jestliže nadešel čas alarmu, a zvuk, tedy zvukový soubor, který jste pro aktuální alarm vybrali, není k dispozici. To se může stát např. tehdy, jestliže jste vybrali zvuk z CD a cédéčko jste zapomněli do počítače vložit. Jestliže selžou všechny pokusy Screamer Alarmu o přehrání zvuků, které jste určili, použije výchozí hardwarové pípnutí vašeho počítače.

Automatická synchronizace času. Systémové hodiny a potažmo hodiny Screamer Alarmu mohou být korigovány internetovým serverem s přesným časem, který vyberete v obecných nastavení programu.

Screamer Alarm je vybaven dalšími časoměrnými funkcemi, a sice stopkami a tzv. minutkou. Pro zobrazovací jazyk můžete vybrat z 22 jazyků a - světe, div se - čeština je mezi nimi! Sice nevalné úrovně a pocházející zřejmě ze starší verze, protože místy překlad chybí, ale přece. Avšak každý uživatel, který má trochu trpělivosti, si může překlad snadno a rychle upravit podle svých představ nebo zhotovit překlad nový, protože Screamer Alarm umožňuje editaci překladu přímo v programu (v obecných nastaveních), takže k tomu třeba není externí překladový editor.

  • Jméno: Banshee Screamer Alarm
  • Verze: 2.55
  • Systém: Win ME/NT/2000/XP
  • Licence: Freeware
  • Cena: Zdarma
  • Zkušební doba: Neomezeno
  • Domovská stránka: www.hanovsolutions.com

Stáhnout soubor


Komentáře