Freeware pro váš počítač - 16. týden

Software | 14.04.08

Tento týden v sekci freeware naleznete komprimační utilitu, program na tvorbu titulků, desktop lištu, tabulkový editor, správce procesů a obrázků.

ZipGenius 6.0.3.1150ZipGenius je utilita, pomocí níž zkomprimujete jakékoli soubory do téměř libovolného typu archivu. Podporuje více než 20 komprimačních a archivačních formátů včetně ZIP, RAR, CAB, ACE, 7-zip, ARC, SQX a dokumentů OpenOffice.org, dokáže načíst a dekomprimovat obrázkové soubory CD/DVD-ROM standardu ISO 9660 (ISO, NRG, CMI). ZipGenius umí i pomocí UPX kompresoru zkomprimovat spustitelné soubory a přidat je do ZIP archivu. Základní vzhled programu trochu připomíná klasický archivátor WinZip, ale to je ostatně společný rys takřka všech zipovacích programů. Vzezření aplikace však můžete snadno zcela změnit, využijete-li nabídky pěti skinů, program nabízí i možnost změnit jazyk. V nabídce má zásobu dvanácti jazyků (čeština chybí), autoři na webových stránkách nabízejí zájemcům možnost program přeložit do dalších jazyků. Výhodou programu je jeho bezplatnost, přitom neobsahuje žádnou reklamu, ani nevyžaduje sdělení osobních údajů a nepotřebuje žádnou registraci, abyste mohli využít všech jeho vlastností. ZipGenius pracuje v operačním systému Windows verzí 95 (OSR-2), 98, 98 SE, ME, NT4 (SP6), 2000, XP, Windows Server 2003 a Vista (32 bit).

Jméno: ZipGenius
Verze: 6.0.3.1150
Typ: Komprimační utilita
Systém: Win 2000/XP/Vista
Velikost: 5,10 MB
Licence: Freeware
Cena: Zdarma
Zkušební doba: Neomezeno
Domovská stránka: http://www.zipgenius.it/eng/index.php

Stáhnout soubor


Subtitle Workshop 2.51Subtitle Workshop je pokročilý nástroj pro práci s titulky. Má všechny vlastnosti a schopnosti, které očekáváte od titulkovacího programu. Umožňuje vytváření titulků, jejich úpravy a konverzi formátu. Podporuje snad všechny formáty titulků, jejichž výčet představuje 56 položek. Další formáty mohou být přidány stažením aktualizované knihovny (DLL). Výstupní formát může být nastaven na DVDSubtitle, SAMI, Sonic Scenarist, SubStation Alpha, SubViewer 1 & 2 a TMPlayer, titulky mohou být uloženy i ve vašem vlastním formátu. Program se chlubí intuitivním rozhraním, které lze přepnout do různých režimů podle potřeby uživatele, také nabídky a příkazy jsou snadno přístupné. Subtitle Workshop je významný svou rychlostí a stabilitou. Podporuje formátování textu (font, tučný, kurzíva, podtržení, barva), rámečky, stíny, barva pozadí, průhlednost, vizuální efekty. Zahrnuje pokročilou kontrolu pravopisu a propracovaný náhled videa pro usnadnění a zpřesnění práce. Všechny vytvořené titulky sestaví do přehledného seznamu, který máte neustále k dispozici. Nastavení přesných časových hodnot pro start a konec zobrazení titulku, automatický výpočet pro dobu trvání titulku, víceúrovňové Undo, podpora Drag and Drop, jedno i víceřádkové titulky, ovládání z příkazové řádky a nabídka 35 zobrazovacích jazyků, to jsou připomenutí jen některých z mnoha dalších možností a schopností tohoto vyspělého programu.

Jméno: Subtitle Workshop
Verze: 2.51
Typ: Program na titulky
Systém: Win 2000/XP/Vista
Velikost: 1,16 MB
Licence: Freeware
Cena: Zdarma
Zkušební doba: Neomezeno
Domovská stránka: http://www.urusoft.net/products.php?cat=sw&lang=1

Stáhnout soubor
Související články
Komentáře