CorelDRAW Graphics Suite X4: Moderní veterán

Software | 19.05.08

Koncem ledna roku 2008, dva roky po uvedení grafického balíku CorelDRAW Graphics Suite X3, se mezi grafiky, designéry a další kreativce dostává nová verze s přídomkem X4.

Čočka umožňuje vytvářet líbivé efekty, ovšem ne všichni vědí, jak funguje, a tak připojujeme krátké vysvětlení. Vytvořená čočka je uložena do samostatné vrstvy, která je umístěna nad vrstvu s bitovou mapou. Všechny operace, které provedeme s čočkou, se promítají do její vrstvy a ne do podkladové vrstvy s rastrem (z čehož plyne, že pixely původní bitmapy nejsou modifikovány). Pokud jsme s dosaženými výsledky spokojeni, obě vrstvy zkombinujeme, čímž získáme hotový obraz.


Závěrečné zhodnocení

Grafický balík CorelDRAW Graphics Suite X4 je prvotřídním software, jenž plně uspokojí potřeby počítačových grafiků, návrhářů a všech uživatelů, kteří žádají mnohem víc funkcí, než jim jsou schopné nabídnout programy nižší střední třídy. Vektorový editor CorelDRAW X4 je důstojným nástupcem verze X3, totéž můžeme prohlásit i o rastrovém vizualizéru Corel PHOTO-PAINT X4. Jestliže pracujete s některou ze starších verzí této grafické sady, má smysl vážně uvažovat o přechodu na „iks čtyřku“. My sami jsme byli po provedení testů více než spokojeni a již nyní se těšíme na další verzi, která k nám podle dosavadního harmonogramu zavítá pravděpodobně začátkem roku 2010.
Související články
Komentáře