Co všechno nám chybí ve Windows... 4. díl

Software | 26.06.08

Některé z funkcí, které se vyskytují v různých operačních systémech, ve Windows XP ani Vista nenajdeme. Přinášíme 17 vynikajících doplňků, které by si Microsoft měl koupit, vypůjčit nebo ukrást.

Pokračujeme náš přehled z prvního, druhého a třetího dílu.

14. Cover Flow

Dostupné pro: Mac

Každý z nás vstřebává informace různým způsobem, a některým to jde lépe s informací vizuální. To bylo nejspíše hlavní výzvou pro vývojáře Cover Flow, kterážto utilita umožňuje uživatelům operačního systému Mac OS X prohlížet jejich složky, soubory, hudbu a další data vizuálně. Pomocí rolovacího kolečka na myši či šipek na klávesnici můžete bez problémů postupně listovat svými soubory, přičemž každý objekt je zobrazen jako velký obrázek, takže už nemusíte sledovat všechno jako malé, nejasné ikonky.


Tvůrci systému Windows Vista udělali významný krok pro zpříjemnění uživatelského rozhraní Windows Exploreru, avšak zatím do systému neintegrovali nic tak dynamického, jako je Cover Flow. Alternativa přesto existuje – a to s pomocí freewarové utility nazvané Harmony. Harmony pracuje pouze s obrázky generovanými v iTunes, a neintegruje se do Windows Exploreru. I přesto je to jednoduchý a hlavně bezplatný způsob, jak dodat uživatelsky příjemný styl Cover Flow do vašeho systému.
Související články
Komentáře