Co všechno nám chybí ve Windows... 3. díl

Software | 16.06.08

Některé z funkcí, které se vyskytují v různých operačních systémech, ve Windows XP ani Vista nenajdeme. Přinášíme 17 vynikajících doplňků, které by si Microsoft měl koupit, vypůjčit nebo ukrást.

13. Vícedotykové ovládání trackpadu

Dostupné pro: Mac

Společně s představením nové generace MacBooků začaly všechny notebooky od Apple podporovat alespoň některé způsoby vícedotykového ovládání počítače pomocí trackpadu (což není nic jiného než touchpad od Apple). Můžete použít dva prsty na rolování v dokumentech, pohybování se v menu Cover Flow, otáčení objektů, změnu jejich velikosti, a podobně. Různé notebooky typu Mac mají různé funkce, ale jedno mají společné – ovládání trackpadu dvěma prsty.

Firma Apple je toho schopna dosáhnout díky vývoji vlastního hardware, na rozdíl od Microsoftu, který vyvíjí převážně software. Nicméně existují prodejci, jako například AsusTek, kteří začínají dodávat laptopy pro Windows, jež mají vícedotykové trackpady a samozřejmě k nim příslušné ovladače. Rádi bychom v budoucnu viděli, že se tyto trackpady stanou standardem – zatím se však zájemci o tyto funkce budou muset při koupi nového notebooku prostě informovat u prodejce.
Související články
Komentáře