Co je Office 365?

Software |

V tomto článku si odpovíme na otázku, co je Microsoft Office 365 a k čemu je dobrý, jaké aplikace obsahuje, kolik stojí a další užitečné informace. Ale ještě před tím, než se k tomu dostaneme, řekněme si trochu o historii Microsoft Office.

Co je Office 365?
Trocha historie

Společnost Microsoft prodávala Microsoft Office vždy jako balíček softwarů, takže pokud jste si pořídili nový počítač, měli jste vždy možnost koupit si k němu i Microsoft Office ať už to byl Office 2010, 2013 nebo jakoukoli jinou verzi. Fungovalo to tak, že pokud jste si jednou koupili kteroukoli z těchto verzí, měli jste ji už napořád. Až teprve v posledních letech společnosti začaly přestupovat k poněkud jinému modelu, fungujícímu ve formě elektronické licence. Podobně funguje například Adobe Photoshop. Vlastně už není možné koupit si Photoshop a mít ho na stálo. Musíte si jenom jednou za čas předplatit jednu verzi a pak máte tu nejaktuálnější verzi Photoshopu, jaká je k dispozici. Podobně funguje i sada Microsoft Office 365.

 

Co všechno získáte

Microsoft Office 365 je sada aplikací jako jsou Outlook, Word, Excel, PowerPoint, SharePoint a další aplikace, které jsou součástí Office 365. Protože Office 365 funguje na předplacené bázi, dostanete vždy tu nejaktuálnější verzi a když Microsoft zrovna provádí aktualizaci, aktualizuje se i váš Office 365. Microsoft Office můžete využívat na různých prostředcích, ať už je to váš domácí PC, smartphone nebo MacBook. Výhodou je také to, že pokud pracujete v aplikaci na nějakém souboru, vaše data se vám ukládají automaticky do Cloudu.

 

Balíčky dle potřeby

Microsoft Office dostanete koupit v různých verzích podle aktuální nabídky. Záleží pak už jen na vašich uživatelských preferencích a potřebách, k čemu Office budete využívat. Cena základní verze se pohybuje okolo dvou tisíc korun.Úvodní foto: NIKCOA / Shutterstock.com

Komentáře