Blokujte v iOS 7 jednotlivá čísla

Software |

Zná to asi každý, kdo má telefon – sem tam zavolá někdo kvůli průzkumu, za chvíli už otravují s novou nabídkou banky a do třetice vám zvedne tlak někdo, kdo už volá několikátý den za sebou, protože má špatně uložené číslo svého známého.

Blokujte v iOS 7 jednotlivá číslaBlokování čísel zpravidla vyžaduje asistenci vašeho mobilního operátora, ale pokud máte iPhone s iOS 7, můžete si vybrané kontakty zablokovat sami – blokovaní lidé už vám nebudou moci volat, psát textové zprávy ani s vámi započít instanci Facetime.

Jestliže se rozhodnete někoho blokovat, můžete na to jít dvěma způsoby – buď přes váš seznam kontaktů nebo přes aplikaci Nastavení. Pro zablokování někoho, koho už máte ve svém seznamu kontaktů, otevřete aplikaci Kontakty, zvolte kartu kontaktu, posuňte stránku dolů a klepněte na Blokovat tohoto volajícího (Block this Caller).

Jestliže blokujete někoho, kdo je na vašem seznamu nedávných volajících v aplikaci Telefon, musíte klepnout na i, čímž se dostanete k jeho kartě kontaktu, jinak je proces blokace úplně stejný.

iOS 7 blokování uživatelů

Chcete-li svůj seznam blokovaných upravit rychleji, otevřete aplikaci Nastavení a zde zvolte buďto nastavení telefonu, zpráv nebo Facetime. Posuňte stránku dolů na Blokovaní (Blocked), čímž se dostanete k možností přidávání nebo odebírání lidi na a z černé listiny. Pro přidání kontaktu klikněte na Přidat nový... (Add new), pro odebrání švihněte prstem přes jméno dané osoby zprava doleva a následně klepněte na tlačítko Odblokovat (Unblock), které se objeví na displeji.

Uvědomte si, že jakmile někoho zablokujete, nebude vám tento člověk schopen zavolat, psát vám textové zprávy či konverzovat s vámi na Facetime. Nemůžete zablokovat člověka, aby vám psal zprávy, a zároveň stejnému člověku povolit, aby vám volal. Blokujte proto zodpovědně.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Apple/IDG News Service

Komentáře