Aktuální novinky o Windows 7 beta

Software | 08.01.09

Co nového odhalila veřejná betaverze Windows 7, jejíž download je nyní možný také pro běžné uživatele?

Download betaverze, jejíž funkčnost je omezena do 1. srpna 2009, lze provést zde. K dispozici je jak 32, tak i 64-bitová verze tohoto operačního systému, a to v angličtině, němčině, japonštině, arabštině a hindštině. Pokud však chcete Windows 7 vyzkoušet, měli byste si zřejmě pospíšit, Microsoft totiž omezil počet možných downloadů na maximálně 2,5 milionu uživatelů. Instalace betaverze probíhá ve formě upgrade z Windows Vista SP1, a to pomocí bootovacího DVD, jež je nutné vypálit ze staženého image souboru. Pokud nemáte chuť experimentovat a patříte mezi méně zkušené uživatele, počkejte si raději na plnohodnotnou verzi tohoto operačního systému, s níž bychom se měli setkat zhruba za rok. Česká verze přitom bude následovat anglickou zhruba s tříměsíčním odstupem.

Jaký počítač byste měli vlastnit pro plynulý provoz Windows 7? Beta verze vyžaduje minimálně PC s procesorem na frekvenci 1 GHz, 1 GB operační paměti, 16 GB volného místa na disku a také grafickou kartou s podporou DirectX 9 a 128 MB paměti. K plynulému provozu doporučujeme veškeré parametry zhruba zdvojnásobit, což ovšem dnes není již zdaleka takový problém, jako před dvěma lety, kdy na trh přicházela Windows Vista s prakticky totožnými hardwarovými nároky.

 

První odezvy od kolegů z redakce na Windows 7 beta jsou vesměs pozitivní, systém se chová svižně a nevykazuje žádné větší problémy se stabilitou a kompatibilitou. O dalších novinkách vás budeme brzy informovat.


Komentáře