3DMark Vantage s konečnou platností v pondělí

Software | 26.04.08

Již několikátý měsíc se spekuluje na datum vydání nového benchmarku 3DMark Vantage. Společnost Futuremark místo toho sama oznámila datum vydání, jejím pondělí.

Nový 3DMark tak velkolepě startuje v pondělí okolo 14:00 našeho času, na webu Futuremarku je dostupné i odpočítávání. Pondělí je však až pozítří, pojďme si proto připomenou několik vlastností nového grafického benchmarku.

3DMark s podtitulem Vantage je sedmým grafickým benchmarkem pro stolní počítače a kromě klasických grafických testů se dočkáme také testů procesoru či akcelerátorů fyziky.

Zajímavé je, že nebude dostupné pouze jedno základní nastavení, ale rovnou čtyři. Entry bude mít ořezané detaily a poběží v rozlišení 1280x1024, je určené pro test lowendových karet. Performance bude mít také snížené detaily (ale méně), opět poběží v 1280x1024 a je určen pro mainstramové karty. High poběží v 1680x1050 s vysokými detaily a je určen pro výkonné grafické akcelerátory. Konečně poslední Extreme poběží v 1920x1200 a bude mít nastavenou nejvyšší kvalitu obrazu. Toto nastavení je určené pro nejvýkonnější akcelerátory grafiky a multi-GPU systémy SLI/Crossfire.

Nový 3DMark bude dostupný ve čtyřech verzích, z čehož jedna bude zdarma, ale na ní půjde test pustit pouze jednou. Ostatní se liší možnostmi nastavení, možnostmi komerčního použití a samozřejmě cenou.

V pondělí se vám pokusíme přinést další informace, do té doby vezměte zavděk alespoň novými screeny za které děkujeme serveru YouGamers.

- - Tomáš Šulc


Komentáře