20 nejlepších nástrojů pro Vistu - 4. díl

Software | 26.04.08

Přínos Service Packu 1 pro výkon počítače s OS Vista je poměrně sporný. Efektivnější práce ve Vistě však můžete dosáhnout i prostřednictvím pečlivě vybraných utilit, které vám představíme právě v tomto článku.

Ve čtvrtém díle našeho seriálu navážeme tam, kde jsme skončili v díle třetím a vrhneme se na další várku aplikací pro Windows Vista.

10. Tweak UAC

Jednou z funkcí, které uživatele ve Windows Vista obtěžují nejvíce, je Řízení uživatelských účtů (UAC). Tato funkce ukládá zadat heslo nebo potvrdit akci v dialogovém okně pokaždé, když se chystáte provést nějaké změny v systému nebo vykonat nějaké akce.

Funkci UAC sice ve Vistě můžete kdykoliv vypnout, ovšem v tom případě se stane váš počítač daleko zranitelnějším vůči všem možným útokům. Možná tedy dáte přednost možnosti, kdy budete moci tuto funkci vypnout v závislosti na situaci.


Program Tweak UAC od firmy Winability Software vám přesně toto umožní, a to velmi elegantním způsobem. S jeho pomocí máte možnost funkci UAC kdykoliv a snadno vypnout nebo zapnout. Dokáže navíc uvést funkci UAC do „tichého“ režimu. V podstatě jde o to, že se funkce UAC vypne pro správce systému, ale ponechá se zapnutá pro běžné uživatele.

Popisovaný program je zdarma a řeší, jak již bylo zmíněno, jednu z neblaze proslulých funkcí Windows Vista. Co více byste od něj chtěli?

Download zde. (freeware)
Související články
Komentáře