20 nejlepších nástrojů pro Vistu - 1. díl

Software | 27.03.08

Přínos Service Packu 1 pro výkon počítače s OS Vista je poměrně sporný. Efektivnější práce ve Vistě však můžete dosáhnout i prostřednictvím pečlivě vybraných utilit, které vám představíme právě v tomto článku.

Také si nedokážete vysvětlit, co měl Microsoft ve své reklamě na Vistu na mysli výrazem údivu „wow“? Jistě, jedná se o nový operační systém, a nedostatky či případné nedodělky by měl napravit první Service Pack. Slibovaného nárůstu výkonu a efektivnější práce ve Vistě však můžete dosáhnout i prostřednictvím pečlivě vybraných utilit, které vám představíme právě v tomto článku.


Obrázek pochází z www.tomshardware.com

Možná, že vás už napadlo podívat se na internetu po utilitách, které by dokázaly zvýšit výkon Windows Vista a tím i zefektivnit vaši práci na počítači. Určitě nejste sami. V současnosti ale utilit a nástrojů pro tento nejnovější operační systém zrovna mnoho není. Nicméně ani toto konstatování nás neodradilo od toho, abychom důkladně prohledali internet a pokusili se na něm najít ty nejlepší utility právě pro Vistu. A světe div se – podařilo se nám najít 20 velmi podařených utilit, které jsou ve valné většině zcela zdarma.

V tomto článku jsme je rozdělili do čtyř kategorií: systémové utility, nástroje pro spouštění Visty, přihlašování do systému a spouštění programů při startu operačního systému, potom nástroje pro konfiguraci součástí Visty a konečně poslední kategorii jsme věnovali utilitám, které nelze zařadit do žádné zvláštní skupiny. Takže – pokud toužíte vytvořit z Visty ještě efektivnější operační systém, pokračujte ve čtení našeho článku!Komentáře