15 downloadů k vylepšení vašich kancelářských aplikací Microsoft Office – 3.část

Software | 14.10.08

Microsoft Office je zřejmě nejpoužívanější balík kancelářských programů na světě. Používáte jej vy, vaši kolegové, příbuzní, prostě téměř každý. Myslíte si, že Office využíváte na maximum?

prvním a druhém díle tohoto seriálu jsme si představili úvodní programy pro lepší práci s Microsoft Office.


Tentokrát se podíváme na to, jak si můžete pomocí našich downloadů usnadnit práci v Outlooku. Díky několika šikovným prográmkům budete moci snížit hardwarové nároky této aplikace a urychlit tak její fungování, snáze vyhledávat emaily či odstranit důvěrné informace ve vašich dokumentech.

Xobni

Pokud je vaše schránka doslova zavalena emaily a rádi byste se v jejich nepřehledném množství lépe orientovali, stáhněte si Xobni. Tento malý prográmek vám výrazně usnadní hledání zpráv, kontaktů či čehokoli jiného v Outlooku. Program se zobrazuje v podobě postranního panelu uvnitř Outlooku. U každého emailu ukazuje informace o osobě, se kterou komunikujete, včetně dosavadních konverzací s ní – v podstatě Xobni vytváří souvislý seznam všech emailů, které jste si vzájemně poslali. Navíc uvidíte seznam všech souborů, jež jste si mezi sebou vyměnili, a také telefonní číslo osoby a jeho „osobní sítě“, tedy seznam lidí, se kterými si dotyčný mailuje.Postranní panel zahrnuje ikony pro poslání emailu dané osobě či domluvení osobního setkání skrze Outlook. Pro všechny, kteří milují statistiky, je na vrcholu obrazovky zobrazen celkový počet zpráv dosud vyměněných mezi vámi, spolu s dalšími méně praktickými, avšak zajímavými informacemi.

Xobni nale abízí ještě daleko více – například utilitku Xobni Analytics poskytující informace o vašem využívání emailu. Díky ní můžete zjistit průměrný denní, měsíční či roční čas, který věnujete odpovídáním na maily. Stejně tak vám Xobni Analytics ukáže, kolik času věnujete konverzaci s danou osobou nebo skupinou osob.

Tyto statistiky zřejmě nejsou důvodem, proč by jste si pořídili Xobni. Jde pouze o příjemný doplněk skvělých funkcí, které vám program nabízí k lepší orientaci ve vaší elektronické poště.

Cena: Zdarma; DownloadKomentáře