10 tipů a triků pro upomínky Google Keep - 2.díl

Software |

Využijte potenciál Google Keep na maximum!

10 tipů a triků pro upomínky Google Keep - 2.díl
Předcházející díl

 

Google Keep pravděpodobně patří mezi nejpodceňovanější ze všech služeb, které firma Google nabízí. Přitom to není jen místo, kde si můžete zapisovat své myšlenky – je to rovněž nástroj k propojení služeb Dokumenty, Kalendář, Fotky a dalších služeb Googlu – nástroj, který jste stejně jako většina ostatních uživatelů už dlouho postrádali. Na následujících řádcích naleznete 10 tipů a triků, díky kterým budete moci využít potenciál Google Keep  skutečně na maximum.

Kreslení do fotografií

Přepis textu ovšem není tím jediným, co se dá s fotografiemi v aplikaci Google Keep  provádět. Fotografie můžete zesvětlit, obarvit, popřípadě do nich kreslit a přidávat tam další obsah podle svých potřeb či nálady. Do aplikace jednoduše importujte fotografii, popřípadě fotografii pořiďte a následně vyberte tu ikonku štětce, kterou přenesete do oblasti pro úpravy. Zde si můžete vybrat typ štětce a následně jím provést příslušné úpravy, a to, aniž by tyto změny ovlivnily podobu původního souboru. A pokud byste náhodou chtěli jen něco načmárat do poznámky, pak můžete i to – stačí, když v hlavní nabídce klepnete na ikonku štětce.

Čmárejte, upravujte, značkujte v Google Keep , co to jen dá

Synchronizace s Google Docs ve vašem počítači

Pokud jste si někdy sami poslali e-mailem text poznámky třeba jen kvůli tomu, abyste jej mohli použít v dokumentu nebo prezentaci, pak vám trochu času ušetříme následujícím tipem: vězte totiž, že Google Keep  jsou plně integrovány do sady kancelářských aplikací od firmy Google. A co se týče synchronizace, už to nemůže být jednodušší. Máte-li v aplikaci Dokumenty nebo Snímky otevřený soubor, jednoduše klepněte na logo aplikace Keep, které se nachází vpravo v postranním panelu – tím si zobrazíte seznam všech vašich uložených poznámek. Klepnutím na libovolnou poznámku dojde k jejímu otevření a následně ji pak můžete kopírovat, vyjmout, popřípadě upravit cokoliv, co se v poznámce nachází. Všechny změny, které takto provedete, budou zpětně synchronizovány do aplikace Keep  ve vašem mobilním telefonu. A pokud jednoduše potřebujete vytvořit z poznámky dokument Google, pak na delší dobu klepněte na poznámku a z místní nabídky, která se vzápětí zobrazí, vyberte položku Kopírovat do Dokumentů Google.

 

PokračováníÚvodní foto: © Sergey Galushko - Fotolia.com

Komentáře