Online nákup potravin – obstarejte domácnost během několika minut

Pro ženy | 23.04.09

Online objednávka jídla z restaurace a její dovoz až do domu je dnes již běžnou záležitostí. Co ale online nákup běžných potravin?

Online nákup potravinNákup potravin do domácnosti je obvykle ženskou záležitostí. Pokud nerady ztrácíte čas hledáním parkovacího místa před hypermarketem a nekonečným chozením mezi regály s potravinami, pak by pro vás mohl být zajímavou volbou nákup potravin přes internet.


Online nákup potravin – především ve větších městech

Nákup potravin přes internet a jejich dovoz až ke dveřím domu je běžnou záležitostí především v Americe. Ovšem i v České republice existuje hned několik online supermarketů. Mnoho lidí o nich ale stále nemá ani tušení.Pro Prahu a okolí provozuje online prodej potravin například Z-market (z-market.cz). Minimální hodnota objednávky musí být 749 Kč, dovoz je ale zdarma až do vzdálenosti 30 km od centra Prahy. Do Pardubic, Hradce Králové i Prahy dováží online objednávky Nakupdomu (nakupdomu.cz). Zde se platí paušál za nákup a dovoz vždy, a to 150 Kč při dodání do Pardubic a 250 Kč při dovozu do Hradce Králové a Prahy.

V Českých Budějovicích si můžete nakoupit online u NakupSnadno (nakupsnadno.cz). Tato společnost si účtuje honorář za nákup a dovoz, který se zvyšuje spolu s hodnotou objednávky. Při nákupu za 2000 Kč tak například zaplatíte poplatek za zprostředkování 200 Kč.

Pro obyvatele Brna funguje online obchod NakupteSi (nakuptesi.cz). Minimální nákup musí být ve výši 100 Kč. Nad 1800 Kč vám obchod přiveze zboží zdarma. Podobné služby nabízí také online supermarket Rozvoz potravin (rozvozpotravin.cz), který dováží zdarma nákup nad 1499 Kč.

Server K-mart (k-mart.cz) nabízí potraviny s dovozem do Opavy, Krnova, Bruntálu a okolních vesnic. Cena za dopravu nákupu se pohybuje od 99 do 150 Kč, podle místa dodání.

 

 

 

 

Rozvážkovou službu zařadily do své nabídky i některé hypermarkety. Například v pražském obchodě Tesco si můžete zboží objednat i po internetu, a to za ceny stejné jako v prodejně Tesco Zličín. Pokud nakoupíte za méně než dva tisíce korun, zaplatíte za dopravu 299 Kč. Při nákupu nad dva tisíce korun činí dopravné po Praze 99 Kč.

Nevýhodou většiny internetových marketů s potravinami je skutečnost, že své služby zpravidla nabízejí jen ve větších městech a jejich okolí. Pokud by si nákup objednal zákazník ze vzdálenější oblasti, nákup mu často prodraží doprava. Pro obyvatele větších měst může ale online nákup potravin znamenat značnou úsporu času a to bez navýšení nákladů za pořízené potraviny. Online nákup potravin mohou ocenit také starší lidé, pro něž je dlouhé nakupování a nošení těžkého nákupu fyziky velmi vyčerpávající.


Jaké potraviny lze koupit online a za kolik?

V internetových supermarketech se prodávají trvanlivé potraviny, ale i čerstvé pečivo a maso, mražené výrobky, nealkoholické i alkoholické nápoje. Obvykle zde seženete i drogistické zboží, tabákové výrobky nebo noviny.

Zboží je vždy rozděleno do sekcí (pečivo, maso, mléčné výrobky, drogerie...) a často je umožněn i výběr produktů podle značek. Stačí jen proklikat internetové regály a vybrat si, co potřebujete. Některé online obchody nabízejí zboží za stejné ceny jako hypermarkety, jiné mají ceny mírně navýšené a srovnatelné se supermarketem, nebo menší prodejnou potravin. Vždy je proto lépe před prvním online nákupem porovnat, o kolik jsou ceny v online prodejně vyšší, nebo nižší, než v obchodě, kde běžně nakupujete.

Většina online prodejen s potravinami umožňuje dodání objednávky ještě v tentýž den, pokud je zboží objednáno v dopoledních hodinách. Zaplatit můžete až po převzetí a zkontrolování nákupu.


Online nakupování potravin si zatím u nás nezískalo takovou oblibu, jako by si možná zasloužilo. Vzhledem k měnícímu se životnímu stylu a zvyšujícímu se využití internetu je možné doufat, že se v budoucnu množství online nákupů potravin navýší.


Komentáře