Fenomén netbook – více než jen stylový diář

Pro ženy | 05.02.09

Donedávna platilo pravidlo: čím menší notebook, tím dražší. Vše se ale změnilo, když na trh vstoupily první netbooky.

Netbooky jsou malé notebooky velikosti diáře, s hmotností okolo 1 kg. Jsou snadno přenosné a stále více trendy. Oproti svým velkým bratrům sice neoplývají takovými technologiemi a výkonem, ale na běžné surfování po internetu, psaní e-mailů či dokumentů, poslouchání hudby či sledování filmů jsou více než dostačující. A co víc, jejich cena se běžně pohybuje pod deseti tisíci korun! Po technologické stránce jsou netbooky většinou vybaveny podobně. Rysem, který je ale může výrazně odlišit je design.

 

Ženy určují směr

Malé rozměry, nízká hmotnost, moderní outfit, poutavé barvy – Není divu, že důležitou cílovou skupinou netbooků jsou ženy. Ženskému vkusu začali výrobci postupně přizpůsobovat tvary a barvy. Nyní vznikají i speciální kolekce určené srdcím dívek a dam. Netbook je totiž doplněk image, při jehož výběru hrají hlavní roli sympatie. Podívejte se s námi na několik vybraných kousků – třeba vám některý z nich „padne do oka“.

 

HP mini Vivienne Tam edition – digitální kabelka

O netbooku, který klame tělem, jste si již na našich stránkách mohli přečíst. Vytvořila jej společnost Hewlett Packard ve spolupráci s módní návrhářkou Vivienne Tam. Netbook s displejem o velikosti 10,2" vypadá z blízka spíše jako kabelka. Byl představen na týdnu módy v New Yorku a má se stát hitem letošního jara. Na webu www.hp.com jej koupíte za 699 USD. Vivienne Tam nyní pro HP připravuje i speciální kolekci tapet a spořičů obrazovky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

MSI Wind – láska ve větru

MSI U100 Wind je miniaturní přenosný počítač s 10-ti palcovým displejem, perfektním designem a důrazem na jednoduché každodenní použití. Při rozměrech 260 x 180 x 32 mm má klávesnici o velikosti 93% standardní notebookové klávesnice, takže psaní na ní je stále velmi pohodlné. V Česku je k dostání ve třech barvách: černé, bílé a růžové za cenu kolem 9700,- Kč vč. DPH.

Pokud patříte mezi romantické duše, navštivte přímo stránky výrobce. Objevíte zde speciální edici netbooků pro zamilované Love Edition i valentýnský dárek v podobě MSI Wind Valentine Edition. Růžový netbook s velkým srdcem vás přesvědčí, že láska se může skrývat i ve větru. Netbooky Love Edition i Valentine Edition jsou k dostání  na stránkách www.msimobile.com za cenu 430 USD.

 

 

 

 

 


 

 

Lenovo Idea Pad S10 – lehkost na cestách

Tento netbook byl vytvořen v souladu s rušným životním stylem. Nemá za cíl nahradit počítač, ani pracovní notebook, ale ulehčit cestování a umožnit přístup k internetu i základním aplikacím a hrám kdykoliv a kdekoliv. I přes malé rozměry (250,2 x 183 x 22 mm) ukrývá 10,2" displej. Klávesnice však dosahuje jen 85% standardního rozměru, a proto je vhodná spíše pro kratší  psaní a chatování. Vzhledově odpovídá Idea Pad S10 vysokým požadavků dnešní doby. Na povrchu je perleťově lesklý v barvě černé, bílé, modré, červené nebo růžové, uvnitř matný a sněhově bílý. Do České republiky zatím nedorazil. Pokud stojíte o bližší seznámení, navštivte stránky www.shop.lenovo.com, kde za 349 USD může být váš.

 

 


 

 

Acer Aspire ONE – práce i zábava v malém balení

Acer Aspire ONE A150 patří k mini počítačům s 8,9" displejem. Přes svoji malou velikost vyniká pevností, jež je při častém přenášení neocenitelná. Stejně jako jeho konkurenti, byl navržen pro nízkou spotřebu. Zároveň však nabízí výkon, který potřebujete pro úplnou nezávislost při připojení k internetu. Poskytne vám rychlost, jednoduchou obsluhu i styl. Vyberte si jednu ze čtyř barev a začněte nový život s Aspire ONE po boku. Aspire ONE A150 koupíte za cenu od cca 8 500 Kč s DPH (vč. OS)

 

 

 

 


 

Každý den jiný – s Fujitsu Siemens Amilo mini

Amilo mini Ui3520 je jakýmsi chameleonem mezi netbooky. Od konkurence se odlišuje šesti výměnnými kryty. Ty barevné můžete měnit každý den podle oblečení nebo kabelky. Chcete-li výrazný doplněk, vložte své oblíbené obrázky a fotky za kryt průhledný a vyjděte do společnosti. S Amilem mini můžete být přes den dámou a v noci rebelkou. Amilo mini má displej o velikosti 8,9" a prodává se za cenu od cca 7200 Kč s DPH (vč. OS).

 

 

 

 

 

 

 


 

Dell Inspiron Mini 9 – barevná inspirace

Malý a levný netbook s uhlopříčkou 8,9" má ve své nabídce také Dell. Dell Inspirion Mini 9 vyniká tenkým provedením a luxusním designem. Základní řada nabízí výběr ze čtyř barev. Designové studio Dell však ve spolupráci s výtvarníkem Tristanem Eatonem připravilo speciální kolekci nových motivů pro mladé. Ta má přilákat zákazníky na barvy a tvary, ne jen na technické specifikace. Mini notebooky Dell jsou zatím k dostání jen na stránkách www.dell.com  za cenu od 349 USD.  Za designové motivy si připlatíte 50 USD.

 

 

 

Komentář: Malé a stylové laptopy by se brzy mohly stát nedílnou součástí kabelky každé moderní dívky či ženy. Je přeci tak stylové přijít do školy na přednášku, nebo na firemní poradu, s netbookem v ruce, namísto papíru a tužky!


Komentáře