Zabraňte hackerům nabourat WLAN

Ostatní | 23.06.07

Díky WLAN můžete dát sbohem změti kabelů: získáte bezdrátový přístup na internet a můžete své počítače propojit do sítě. Hackeři však znají celou řadu triků, jak se i touto cestou dostat k vašim datům.

Instalace WLAN je velmi jednoduchá – pokud se držíte nastavení výrobce routeru a síťové karty. Do takové sítě je pak ovšem také velmi snadné se nabourat. Koneckonců vše funguje bezdrátově. Když je síť nechráněná, může se na ni napojit kdokoliv v dosahu přístupového bodu nebo routeru. Může být pak docela k vzteku, když je váš sjednaný objem dat vyčerpaný hned na začátku měsíce, protože váš přístup používá i soused.
Mnohem horší následky to má v případě, kdy někdo přes váš přístup na web stahuje ilegální data. Pak by se mohlo stát, že jednoho dne budete muset vysvětlovat policii, že nemáte ani tušení, kdo tato data přes váš účet stahoval. A kdo by si přál, aby někdo jiný, nějaký nezvaný host, si četl spolu s ním právě otevírané stránky? Určitě byste si rádi ponechali pro sebe i data pro přístup do banky a do aukcí Ebay – stejně jako číslo platební karty nebo virtuální kreditní karty určené jen pro on-line obchodování a nakupování. Měli byste tedy využívat všechny funkce, jimiž můžete svou síť chránit před vniknutím neoprávněného uživatele.

Na následujících stránkách si proto vysvětlíme konkrétně, jak musíte síť nastavit, abyste znemožnili hackerům prohlížet si vaše PC nebo jim zabránili používat vaše internetové připojení.Komentáře