Vykrádáme videa z YouTube

Ostatní | 11.10.07

Máte rádi některý z oblíbených videoserverů na internetu? A mrzí vás, že videoklipy nelze ukládat? Nezoufejte, poradíme vám, jak na to. V článku naleznete 6 softwarových tipů pro stažení videa do PC.

Elektronické videoarchivy s přístupem z webového prohlížeče si za svůj relativně krátký život získaly obrovskou a z veliké části zaslouženou pozornost. Služby jako YouTube nebo Google Video (obě nyní patří Google) jsou v současnosti jedny z nejoblíbenějších funkcí internetu. Ostatně jak praví původní reklamní heslo první z nich, komu by se nelíbilo, když může vysílat sám sebe?


Jednou z nevýhod, na něž si někteří uživatelé on-line videoték stěžují, je nemožnost ukládat video do počítače. Jednotlivé klipy se přehrávají v okně webového prohlížeče prostřednictvím jednoduchého přehrávače založeného na technologii Flash. To je velké kouzlo těchto serverů oproti poskytovatelům klasického streamovaného obsahu, ale na druhé straně je to i jejich vada. Obsah videoarchivů totiž není snadné na klientském zařízení ukládat pro pozdější použití. Což někdy může vadit.

Aby byl tento problém vyřešen a ukládání obsahu umožněno, vznikla celá řada nástrojů a služeb.

V podstatě existují tři druhy:
* Programy běžící v počítači.
* Služby na webovém serveru.
* Doplňky prohlížečů.

V následující části se podíváme na některé z nich a pokusíme se vám je přiblížit. Otázka tedy již nebude znít, jak ukládat video z YouTube, ale co k tomu použít?Komentáře