Viewsonic PJ678. Projektor pro vzdělávání?

Ostatní | 31.07.07

ViewSonic přichází na trh s novým projektorem. Uživateli nabídne světelný výkon 2 500 ANSI a potěšit by měl i nízkou pořizovací cenou. Výrobce předpokládá, že se zařízení uplatní především při vzdělávání.

Nový LCD projektor nabízí světelný výkon 2 500 ANSI lm. Obraz je generován nativním rozlišení 1 024 × 768 bodů – tedy standardní formát XGA. Připojit lze zdroj obrazu s pomocí rozhraní VGA nebo DVD-I, které obsahuje i podporu pro HDCP. S pomocí VGA Out je možné sledovat obsah projekce i na připojeném náhledovém monitoru. Mezi další rozhraní patří vstup pro kompozitní video, S-Video a komponentní vstup.

Takzvaně „Short-throw“ čočka by měla umožnit promítat i z malé vzdálenosti. Pro jednodušší instalaci je vybaven projektor tlačítkem pro automatické seřízení parametrů.
Další položkou na seznamu funkcí je ekonomický režim (Eco mode), který dokáže prodloužit životnost lampy z 2 000 hod na 3 000 hodin a redukuje (podle výrobce) hlučnost přístroje na 29 decibelů. Ekonomický mód samozřejmě snižuje světelný výkon projektoru.

Na trhu se má produkt objevit v září 2007. Předpokládaná cena je 22 500 Kč včetně DPH. Více informací zjistíte na stránce www.viewsonic.cz.Komentáře