V Indii byl zatčen programátor za posílání hrozeb prezidentovi emailem

Ostatní | 18.10.08

Profesionální IT pracovník odděleení softwarového vývoje společnosti Infosys Technologies byl zatčen policíi na jihu Indie za posílání výhružných emailů tamnímu prezidentovi.

24-letý J.Sriram řekl místní policii, že byl celkově nespokojený s politckou situací v zemi a snažil se ji nějak změnit. Dle jeho prohlášení jsou za všechny problémy zodpovědní političtí představitelé země v čele s prezidentem Pratibhou Patilem.


Celkem 16 emailových výhružných zpráv ve dvou dnech 11. a 12. října bylo zasláno mladým programátorem na adresu indického prezidenta. Dle policejního komisaře M. Sudhakara ale zdaleka nešlo jen o vyjadřování nespokojenosti s politickou situací v zemi, ale o zprávy obsahující velmi těžké hrozby.

Díky tipu policie v Dilí, která sledovala IP adresy, ze nichž byly emaily posílány, byl Sriram zatčen a obviněn z vyhrožování a používání vulgárního jazyka.Komentář:

V poslední době výrazně přibývá zatčení za zneužívání internetu k trestným činům a nevyhnul se tomu ani profesionální vysokoškolsky vzdělaný programátor. Jde o další důkaz toho, že schovávání se za přezdívky a užívání cizích emailů vás neuchrání před trestními postihy. Přestože dost opožděně, zákon dorazil i do světa internetu a začíná se rozkoukávat po potenciálních překračovatelech právních řádů.

- - Jakub Koval´


Komentáře