Úschovna dat Live SkyDrive nyní i česky

Ostatní | 26.05.08

Microsoft zpřístupnil službu Windows Live SkyDrive ve 24 nových zemích, včetně České republiky. Čeští uživatelé tak nyní získávají další možnost zdarma ukládat na webu svá data až do objemu 5 GB.





Stejnou volnost získávají i při sdílení souborů a informací se svými přáteli na adrese http://skydrive.live.com.

SkyDrive je služba pro online ukládání a sdílení dat, nabízená v rámci produktů Windows Live. V případě sdílení dat mohou uživatelé nastavit různým lidem různou úroveň přístupu, včetně možnosti přidávat a měnit uložené soubory nebo naopak zpřístupnit soubory pouze k nahlédnutí. SkyDrive tak nabízí tři úrovně uchování a zpřístupnění dat: Osobní, Sdílenou a Veřejnou.

Informace v osobní složce chrání uživatelské jméno a heslo. Soubory ve sdílené složce jsou přístupné oprávněným uživatelům prostřednictvím Windows Live ID. Soubory ve veřejné složce si pak může prohlížet kdokoliv.

  • Osobní složka – obsahuje soubory, které chce mít uživatel k dispozici pouze pro své soukromé účely.
  • Sdílená složka – obsahuje soubory, které chce uživatel sdílet s vybranými lidmi.
  • Veřejná složka – obsahuje soubory, které chce uživatel nabídnout ke stažení všem bez rozdílu.

Windows Live jsou služby a aplikace které jsou navzájem propojeny jedním účtem a heslem (Windows Live ID). Služby spolu navíc navzájem spolupracují, a to včetně SkyDrive. Je tak například možné sdílet fotografie, dokumenty či jiné soubory s lidmi uloženými v kontaktním adresáři služeb Windows Live Hotmail a Windows Live Messenger. Sdílené složky je dále možné začlenit do stránek služby Windows Live Spaces.

Rovněž nedávno představené unikátní e-mailové adresy, které mohou uživatelé získat na stránce www.coolhotmail.cz, slouží jako Windows Live ID (pokud tedy chtějí svou e-mailovou adresou působit poněkud... „pubertálně“).

- - Alexandr Radecký














Komentáře