Stylové véčko Sony Ericsson Z555i

Ostatní | 10.01.08

Sony Ericsson na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas představila nový model Z555i. Stylové véčko nabízí schémata měnící se podle denní doby nebo ročního období.

Vnější displej je ukrytý pod mozaikovou čelní stranou přístroje a je viditelný pouze pokud je aktivní. Stylovost telefonu podtrhuje možnost ovládat vybrané funkce bezdotykově. Přístroj bude nabízen v černém a starorůžovém barevném provedení. Společně s modelem Z555i byla představena i řada designového příslušenství. Ta zahrnuje čtyři kožená pouzdra na mobilní telefon a tři nové Bluetooth headsety.

Schémata telefonu jsou provázána s kalendářem přístroje a automaticky se mění podle roční doby – vzhled telefonu je tak stále aktuální. Schémata navíc „poznají“ i některé významné dny – jako je například Nový rok – a podle toho se přizpůobí.

Telefon Z555i nabízí možnost bezdotykového ovládání určitých funkcí. Mávnutím ruky nad přístrojem je možné ztlumit vyzvánění příchozího hovoru nebo odložit vyzvánění budíku.

Součástí přístroje je integrovaný fotoaparát s dnes již poněkud slabším rozlišením 1,3 megapixelu. Přístroj podporuje obrázkové blogování – vytváření a úpravu osobních blogů je tak možné provádět přímo v mobilním telefonu. Přístroj podporuje paměťové karty Memory Stick Micro (M2), stereo Bluetooth i datové sítě EDGE.

Sony Ericsson Z555i bude na český trh uveden v březnu tohoto roku.

Připravena je i nová řada příslušenství Sony Ericsson vhodně doplňující styl telefonu Z555i. Na výběr bude ze čtyř kožených pouzder a tří nových headsetů.

Headset HBH-PV770 nemá klasický úchyt, k uchu se připevňuje pouze zatlačením do sluchovodu, nepřekáží tak například při nošení brýlí. Headsety HBH-PV708 a HBH-PV712 mají klasickou konstrukci a nabízí vysoký výkon, čistý zvuk a malou hmotnost. Poslední jmenovaný model dokáže redukovat okolní hluk a má vyměnitelné kryty – uživatel si ho tak může plně přizpůsobit svému stylu.Komentáře