Sony Ericsson W980i s 8GB paměti

Ostatní | 16.02.08

Rodina Walkman mobilů společnosti Sony Ericsson se rozrůstá o nový model W980i, který byl představen na kongresu MWC v Barceloně. Jednou z hlavních předností je 8GB interní paměti.

Jako všechno mobilní SE řady Walkman, je i W980i je navržen pro poslech hudby. Výrobce si dal záležet na čistotě zvuku, slibuje čisté basy bez jakýchkoli zkreslení a to i při vysoké hlasitosti. Tyto vlastnosti jsou kombinovány s novými stereo sluchátky HPM-77. Vzhledem ke zkušenostem firmy Sony není důvod o tomto příliš pochybovat.

Telefon má úžasných vnitřní 8GB paměti. Pokud byste však chtěli paměť rozšířit, nelze tak učinit, protože W980i nemá slot na paměťové karty. Na druhou stranu, s 8GB vnitřní paměti to zřejmě ani nebude potřeba.

Véčko je vybaveno funkcí Shake control. Ta umožňuje rychlé ovládání hudebního přehrávače bez použití tlačítek - trhnutím telefonu dopředu nebo dozadu je možné přecházet mezi jednotlivými skladbami nebo si zvolit přehrávání náhodně vybraných písní. Pro přehrávání různých zvukových spekter slouží osm přednastavených ekvalizérů.

Telefon disponuje také funkcí SensMe. Ta sestaví matici přehrávaných skladeb podle jejich tempa a stylu, a umožní tak uživateli poslouchat hudbu odpovídající jeho momentálním preferencím. Hudební přehrávač podporuje také funkci rozpoznávání hudby TrackID, která identifikuje interpreta i název přehrávané skladby.

Samozřejmostí je ekvalizér a FM rádio s RDS. Součástí přístroje je i FM vysílač. Ten umožňuje přehrávat hudbu uloženou v telefonu například přes hi-fi systémy nebo auto rádio.

Přístroj W980i je vybaven integrovaným 3,2 megapixelovým fotoaparátem s funkcí Photo fix. Ta upraví snímky pořízené za zhoršených světelných podmínek. Je tak možné upravit jas i kontrast snímků.

Sony Ericsson W980i bude k dispozici v průběhu třetího čtvrtletí tohoto roku a výrobce vsadil na osvědčenou černou barvu.Komentáře