Sony Ericsson W760i

Ostatní | 09.01.08

Společnost Sony Ericsson představila na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas nového potomka rodiny Walkman mobilů - model W760i.

Společnost Sony Ericsson představila na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas nového potomka rodiny Walkman mobilů - model W760i.

Přístroj s typicky "walkmanovským" designem nabízí řadu funkcí. Disponuje například vestavěným GPS modulem s navigací Wayfinder Navigator, plnohodnotným hudebním přehrávačem s funkcí Shake control pro rychlé ovládání hudebního přehrávače razantním pohybem přístroje či podporou rychlých datových přenosů HSDPA a EDGE.

Pro hravé uživatele je v přístroji připravena hra Need for Speed ProStreet. W760i má k dispozici 3,2 megapixelový fotoaparát a pro ukládání hudby i dalších dat je v balení obsažena 1GB paměťová karta. Společně s telefonem bylo představeno i nové ochranné pouzdro MAS-100 s integrovaným reproduktorem.

Funkce Shake control umožňuje rychlé ovládání hudebního přehrávače bez použití tlačítek -pouhým pohybem přístroje. Trhnutím telefonu dopředu nebo dozadu je možné přecházet mezi jednotlivými písněmi nebo si zvolit přehrávání náhodně vybraných skladeb.

Pro poslech hudby nabízí model W760i vedle propracovaného hudebního přehrávače Walkman také FM rádio s RDS. Hudební přehrávač podporuje funkci rozpoznávání hudby TrackID - ta snadno identifikuje interpreta i název přehrávané skladby.

Ačkoliv se jedná o hudební telefon, je W760i vybaven 3,2 megapixelovým fotoaparátem s funkcí BestPic, díky níž je možné pořídit v rychlém sledu osm snímků za sebou, což je přínosné především při fotografování pohybujících se objektů.

W760i umožňuje komunikaci i prostřednictvím video hovorů a je vybaven čtečkou RSS zpráv. Skladby je možné do telefonu snadno nahrát přímo z internetu nebo pomocí počítače a přiloženého softwaru.

Komfortní hraní her zajišťuje pohybový senzor, držení přístroje ve vodorovné poloze, vyhrazená herní tlačítka, ale i velký displej s úhlopříčkou 2,2 palce.

Sony Ericsson W760i bude na český trh uveden v červnu tohoto roku.Komentáře